Aktualności

Inauguracyjny przejazd pociągu na trasie Bydgoszcz-Hel, fot. Arriva
Inauguracyjny przejazd pociągu na trasie Bydgoszcz-Hel, fot. Arriva

Ruszyły wakacyjne pociągi na trasie Bydgoszcz-Hel

W sobotę (23 czerwca) po raz trzeci ruszył specjalny wakacyjny pociąg spółki Arriva, który kursuje na trasie Bydgoszcz – Hel – Bydgoszcz. Dzięki wspólnej inicjatywie Urzędu Marszałkowskiego i przewoźnika inauguracyjnym przejazdem nad morze podróżowała grupa dzieci z Hufca ZHP Bydgoszcz-Miasto oraz Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza w Toruniu.

 

Pociąg na Hel będzie kursować przez całe wakacje do 31 sierpnia. Swój bieg w Bydgoszczy rozpoczyna o 7.21, powrót z Helu zaplanowano na 17.54. W województwie kujawsko-pomorskim pociąg zatrzymuje się także na stacjach w Pruszczu Pomorskim, Warlubiu i Laskowicach Pomorskich. Z połączenia mogą bez problemu skorzystać mieszkańcy Grudziądza, którzy za podróż do Laskowic Pomorskich zapłacą tylko 1 zł.

 

W trakcie przejazdu inauguracyjnego zaproszone dzieci miały okazję do podziwiania pięknych krajobrazów, poznania ciekawostek związanych z podróżowaniem koleją oraz przyjrzenia się pracy obsługi pociągu od „kuchni”. Po przyjeździe na Hel, dzieci wspólnie z opiekunami wzięli udział w specjalnie przygotowanych dla nich atrakcjach.

 

– Letnie przejazdy kolejowe na trasie Bydgoszcz-Hel to jedna z wakacyjnych propozycji, z której mogą skorzystać nie tylko najmłodsi. Dzięki przewoźnikowi Arriva w komfortowy sposób dotrzeć można także do innych miejscowości półwyspu helskiego, urokliwych i kuszących piaszczystymi plażami nad Morzem Bałtyckim – powiedział Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

 

– Ogromnie cieszymy się, że na dobry początek wakacji mogliśmy zaprosić najmłodszych na pokład naszego letniego pociągu. Dla nas duża radość i najlepsze możliwe rozpoczęcie przejazdów. Jesteśmy też zaszczyceni, że dzięki inicjatywie Urzędu Marszałkowskiego, mamy możliwość wsparcia Hufca ZHP Bydgoszcz-Miasto oraz Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza w Toruniu i wspólnego promowania efektywnego transportu kolejowego – powiedział Piotr Halupczok, Prezes Zarządu Arriva.

 

Więcej informacji o ofercie na stronie Arrivy.

 

Arriva RP

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

21 czerwca 2018 r.

Ostatnia aktualizacja: 25 czerwca 2018 r.

 

Przekazanie symbolicznego biletu przejazdu inauguracyjnego pomiędzy wicemarszałkiem Zbigniewem Ostrowskim i prezesem zarządu Arrivy Piotrem Halupczokiem, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plPrzekazanie symbolicznego biletu przejazdu inauguracyjnego pomiędzy wicemarszałkiem Zbigniewem Ostrowskim i prezesem zarządu Arrivy Piotrem Halupczokiem, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

 

Inauguracyjny przejazd pociągu na trasie Bydgoszcz-Hel, fot. ArrivaInauguracyjny przejazd pociągu na trasie Bydgoszcz-Hel, fot. ArrivaInauguracyjny przejazd pociągu na trasie Bydgoszcz-Hel, fot. ArrivaInauguracyjny przejazd pociągu na trasie Bydgoszcz-Hel, fot. ArrivaInauguracyjny przejazd pociągu na trasie Bydgoszcz-Hel, fot. ArrivaInauguracyjny przejazd pociągu na trasie Bydgoszcz-Hel, fot. ArrivaInauguracyjny przejazd pociągu na trasie Bydgoszcz-Hel, fot. ArrivaInauguracyjny przejazd pociągu na trasie Bydgoszcz-Hel, fot. ArrivaInauguracyjny przejazd pociągu na trasie Bydgoszcz-Hel, fot. ArrivaInauguracyjny przejazd pociągu na trasie Bydgoszcz-Hel, fot. ArrivaInauguracyjny przejazd pociągu na trasie Bydgoszcz-Hel, fot. ArrivaInauguracyjny przejazd pociągu na trasie Bydgoszcz-Hel, fot. ArrivaInauguracyjny przejazd pociągu na trasie Bydgoszcz-Hel, fot. ArrivaInauguracyjny przejazd pociągu na trasie Bydgoszcz-Hel, fot. Arriva