Aktualności

Wręczenie nagród w ubiegłorocznym plastycznym konkursie gęsinowym. Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Wręczenie nagród w ubiegłorocznym plastycznym konkursie gęsinowym. Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Rusza gęsinowy konkurs plastyczny

Jak co roku w ramach akcji „Kujawsko-pomorska gęsina na św. Marcina” organizujemy konkursy z nagrodami. Dzieci i młodzież zapraszamy do uruchomienia wyobraźni i kreatywności – i udziału w konkursie plastycznym ,,Gęś w kosmosie”. Wkrótce ruszy także konkurs na relacje z rodzinnego celebrowania dnia 11 listopada przy gęsin

W tym roku z okazji 550. rocznicy urodzin wielkiego astronoma obchodzimy na Kujawach i Pomorzu Rok Mikołaja Kopernika. Do tych wydarzeń nawiązuje temat tegorocznego gęsinowego konkursu, który brzmi ,,Gęś w kosmosie”. Uczestnicy mogą puścić wodze fantazji i wykonać prace, przedstawiającą bohaterkę konkursu-gąskę, podczas podróży w przestrzeń kosmiczną.  Prace można wykonać dowolną techniką, ale musi być to praca płaska, a jej maksymalny format to A3. Szczegółowe informacje w regulaminie konkursu.

– Uczestnicy konkursu plastycznego z okazji ,,Kujawsko-Pomorskiej gęsiny na św. Marcina” zawsze zaskakują nas kreatywnością i pomysłowością. Dlatego co roku jury staje przed trudnym wyzwaniem, by spośród kilkudziesięciu zgłoszeń wyłonić te zwycięskie. Jestem pewien, że w tym roku również zaskoczycie nas niepowtarzalnymi, kolorowymi pracami. Zapraszam do udziału w konkursie, czekają na Was atrakcyjne nagrody – zachęca marszałek województwa Piotr Całbecki.

 

Do konkursu można zgłosić tylko jedną pracę. Prace należy nadsyłać w terminie od 23 października do 10 listopada 2023 roku (decyduje data wpływu pracy do organizatora) lub dostarczyć osobiście do punktu podawczego  na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego

plac Teatralny 2, 87-100 Toruń, pokój 219

z dopiskiem ,,Konkurs plastyczny gęsina”.

 

Do zgłoszenia należy dołączyć zgodę rodziców lub opiekunów (która jest załącznikiem do regulaminu konkursu). Na odwrotnej stronie pracy prosimy podać dane kontaktowe: imię, nazwisko i wiek autora pracy, imię, nazwisko i telefon opiekuna lub rodzica, z którym należy się kontaktować w przypadku wygranej, a także miejsce zamieszkania.

 

Prace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych: do 6 lat, 7-11 lat oraz 12-18 lat. Laureaci w dwóch młodszych kategoriach wiekowych (otrzymają nagrody rzeczowe (m.in. zestawy plastyczne, książki, gry planszowe, zestawy klocków), zaś w najstarszej kategorii 12-18 lat – bony zakupowe. Jak zawsze planujemy tez uroczystość wręczenia nagród w Urzędzie Marszałkowskim. Laureatów poinformujemy o wygranej telefonicznie.

 

Wkrótce ogłosimy również konkurs na relację ze wspólnego spędzania czasu przy daniach z gęsiny z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

 

Czytaj także:

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

23 października 2023 r.