Aktualności

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl
Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

RPO na ścieżki rowerowe

Jeszcze do piątku (25 stycznia) trwa konkurs w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, w którym samorządy lokalne mogą uzyskać dofinansowanie na budowę ścieżek rowerowych. Do tej pory w obecnej perspektywie RPO przekazaliśmy środki na utworzenie 39 ścieżek rowerowych o łącznej długości blisko 150 kilometrów.

 

– Rower to nie tylko sposób na aktywny wypoczynek, ale też tani i praktyczny środek komunikacji, z którego mieszkańcy regionu korzystają coraz częściej. Bezpieczne i wygodne ścieżki zachęcają, by wybrać rower jako alternatywę dla samochodu. Dlatego też przygotowaliśmy kolejny już konkurs, w którym można uzyskać dofinansowanie na budowę ścieżek rowerowych – tłumaczy marszałek Piotr Całbecki.

 

Wnioski o dofinansowanie, oprócz jednostek samorządu terytorialnego,  mogą składać też związki jednostek samorządu terytorialnego, stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego i samorządowe jednostki organizacyjne. Projekty mogą obejmować budowę i przebudowę ścieżek rowerowych, a kwota przeznaczona na dofinansowanie to 4,3 mln złotych. Więcej informacji na stronie mojregion.eu.

 

W najbliższym czasie powinniśmy poznać także wyniki naborów w trzech konkursach RPO, dotyczących ścieżek rowerowych. Do podziału między samorządy lokalne jest w sumie 32 miliony złotych. Szczegóły tutajtutaj oraz tutaj.

 

Więcej informacji o inwestycjach w ścieżki rowerowe w materiale: „Nowe 150 kilometrów tras dla rowerzystów”.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

9 stycznia 2018 r.

Ostatnia aktualizacja: 22 stycznia 2019 r.