Aktualności

RPO i PROW: ochrona zdrowia, ekologia, biznes
Wręczenie umów RPO i PROW, 27 października 2023, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

RPO i PROW: ochrona zdrowia, ekologia, biznes

Marszałek Piotr Całbecki, przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska oraz członkowie zarządu województwa Aneta Jędrzejewska i Sławomir Kopyść spotkali się z samorządowcami i przedsiębiorcami, którzy podpisali w miniony piątek (27 października) umowy o dofinansowanie projektów w ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) i Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW). Łączna wartość zakontraktowanego w piątek (20 października) wsparcia to ponad 15 milionów złotych. Zdjęcia do pobrania


– Równolegle z wdrażaniem programu regionalnego 2021-2027 podpisujemy ostatnie umowy kończącej się perspektywy. Zachowujemy dzięki temu ciągłość przyznawania dotacji – mówił podczas rozmowy z dziennikarzami marszałek Piotr Całbecki. – Wśród dofinansowanych projektów znalazły się m.in. inwestycje w ochronę zdrowia, budowa ścieżek rowerowych i ekologiczne rozwiązania w sektorze energetycznym.

Nowoczesny sprzęt medyczny o wartości prawie 10 mln złotych trafi do Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brodnicy. Środki unijne posłużą także modernizacji oddziału wewnętrznego z intensywną opieką kardiologiczną Powiatowego Szpitala w Aleksandrowie Kujawskim.

Trzy umowy RPO (łączna wartość blisko 1,5 mln złotych) dotyczą projektów związanych z montażem instalacji fotowoltaicznych na budynkach użyteczności publicznej w gminach Lipno, Lubanie (powiat włocławski) i Bartniczka (powiat brodnicki).

Z dofinansowaniem miliona złotych powstanie ścieżka rowerowa w Nakle nad Notecią.

Lista umów RPO

Podczas spotkania wręczono także umowy o dofinansowanie na podjęcie działalności gospodarczej. Pieniądze z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) trafią za pośrednictwem lokalnych grup działania do jedenaściorga  przedsiębiorców z powiatów: chełmińskiego, golubsko-dobrzyńskiego, inowrocławskiego, lipnowskiego, mogileńskiego, nakielskiego i włocławskiego. Pojedyncze wsparcie wyniosło od 50 do 93 tys. złotych, dotacje dla wszystkich dzisiejszych biznesowych beneficjentów to łącznie ponad 700 tys. złotych.

Środki PROW umożliwią również utworzenie nowych miejsc rekreacji, placów zabaw i siłowni zewnętrznych, m.in. w Tłuchowie (w powiecie lipnowskim), Jarantowicach (powiat wąbrzeski) i Kłóbce (powiat włocławski).

lista_PROW

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

27 października 2023 r.

Ostatnia aktualizacja: 30 października 2023 r.