Aktualności

Fot. Tymon Markowski
Fot. Tymon Markowski

RPO dla firm na badania i rozwój

Jeszcze do 13 lipca przedsiębiorstwa z regionu mogą składać wnioski o wsparcie finansowe na realizację prac rozwojowych oraz rozwój infrastruktury badawczej. Do podziału w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego jest 70 milionów złotych.

 

Obecnie istniejący dobry klimat dla działalności innowacyjnej, konkurencyjny rynek oraz stale zwiększające się nakłady przyczyniają się do wprowadzania innowacji technologicznych. Wspomagamy ten proces poprzez nasz Regionalny Program Operacyjny – tłumaczy marszałek Piotr Całbecki.

 

W ramach ogłoszonego przez zarząd województwa aktualnego konkursu dotyczącego wspierania procesów badawczo-rozwojowych mikro, małe, średnie i duże przedsiębiorstwa z regionu mogą ubiegać się o wsparcie na stworzenie lub rozwój zaplecza badawczo-rozwojowego w przedsiębiorstwach w tym zakup aparatury, sprzętu i technologii. Dofinansowanie trafi także na prowadzenie badań przemysłowych i eksperymentalnych z myślą o komercjalizacji ich wyników. Minimalny poziom dofinansowania to 200 tysięcy złotych. W puli konkursu jest 70,6 miliona złotych. Szczegóły na temat naboru.

 

W listopadzie 2017 roku zarząd województwa rozstrzygnął inny konkurs dla firm, w którym podzielił 168 milionów złotych z RPO na wdrażanie innowacji. Skorzystało 128 mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które przeznaczyły dotacje na wprowadzenie na rynek nowych lub znacząco ulepszonych produktów (więcej). Trwają przygotowania do ogłoszenia kolejnego naboru wniosków w tym zakresie.

 

 Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

9 lipca 2018 r.