Aktualności

Konferencja „Cyfrowa edukacja dla szkół podstawowych – priorytety i wyzwania”, fot. Andrzej Goiński
Konferencja „Cyfrowa edukacja dla szkół podstawowych – priorytety i wyzwania”, fot. Andrzej Goiński

Rozmowy o cyfrowej edukacji

Możliwości Kujawsko-Pomorskiej Platformy Edukacyjnej Edupolis.pl i praktyczne wykorzystanie tego narzędzia w codziennej pracy szkół były jednym z tematów współorganizowanej przez Urząd Marszałkowski konferencji „Cyfrowa edukacja dla szkół podstawowych – priorytety i wyzwania”, która odbyła się 23 maja w Auli UMK w Toruniu. W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy szkół podstawowych z regionu.

 

– Samorząd województwa konsekwentnie stawia na wykorzystanie nowoczesnych technologii w edukacji. Wyposażyliśmy szkoły w kilka tysięcy zestawów tablic interaktywnych, przekazaliśmy w ręce uczniów i nauczycieli mobilne pracownie do nauki przedmiotów przyrodniczych, uruchomiliśmy także internetowy portal z szerokim zestawem ciekawych interaktywnych treści – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Konferencja „Cyfrowa edukacja dla szkół podstawowych” była poświęcona wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi dydaktycznych w edukacji najmłodszych uczniów. To także okazja do rozmowy o potrzebach kujawsko-pomorskich placówek edukacyjnych w tym zakresie.

 

Podczas spotkania była mowa między innymi o funkcjonowaniu i rozwijaniu uruchomionej przez samorząd województwa Kujawsko-Pomorskiej Platformy Edukacyjnej Edupolis.pl, czyli internetowego portalu do nauki i pracy dla uczniów i nauczycieli z regionu. Wśród proponowanych przez portal modułów są m. in. system edukacyjny online, repetytorium wiedzy dla najmłodszych uczniów, dział gier miejskich i portal wiedzy o regionie. Platforma jest również miejscem tworzenia i przechowywania treści edukacyjnych oraz służy budowie społeczności nauczycieli oraz uczniów udostępniających i wymieniających między sobą tworzone materiały.

 

W programie konferencji znalazło się także między innymi uroczyste wręczenie listów gratulacyjnych przedstawicielom 10 najaktywniejszych szkół na platformie Edupolis (lista) oraz wystąpienie Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty Marka Gralika na temat cyfryzacji szkół w działaniach i zamierzeniach Ministerstwa Edukacji Narodowej. W konferencji uczestniczył wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

 

Podczas spotkania odbyła się akcja zbierania podpisów pod deklaracją z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Program konferencji

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

23 maja 2018 r.

ostatnia aktualizacja: 24 maja 2018 r.

 

Konferencja „Cyfrowa edukacja dla szkół podstawowych – priorytety i wyzwania”, fot. Andrzej GoińskiKonferencja „Cyfrowa edukacja dla szkół podstawowych – priorytety i wyzwania”, fot. Andrzej GoińskiKonferencja „Cyfrowa edukacja dla szkół podstawowych – priorytety i wyzwania”, fot. Andrzej GoińskiKonferencja „Cyfrowa edukacja dla szkół podstawowych – priorytety i wyzwania”, fot. Andrzej GoińskiKonferencja „Cyfrowa edukacja dla szkół podstawowych – priorytety i wyzwania”, fot. Andrzej GoińskiKonferencja „Cyfrowa edukacja dla szkół podstawowych – priorytety i wyzwania”, fot. Andrzej GoińskiKonferencja „Cyfrowa edukacja dla szkół podstawowych – priorytety i wyzwania”, fot. Andrzej GoińskiKonferencja „Cyfrowa edukacja dla szkół podstawowych – priorytety i wyzwania”, fot. Andrzej GoińskiKonferencja „Cyfrowa edukacja dla szkół podstawowych – priorytety i wyzwania”, fot. Andrzej GoińskiKonferencja „Cyfrowa edukacja dla szkół podstawowych – priorytety i wyzwania”, fot. Andrzej GoińskiKonferencja „Cyfrowa edukacja dla szkół podstawowych – priorytety i wyzwania”, fot. Andrzej GoińskiKonferencja „Cyfrowa edukacja dla szkół podstawowych – priorytety i wyzwania”, fot. Andrzej GoińskiKonferencja „Cyfrowa edukacja dla szkół podstawowych – priorytety i wyzwania”, fot. Andrzej GoińskiKonferencja „Cyfrowa edukacja dla szkół podstawowych – priorytety i wyzwania”, fot. Andrzej GoińskiKonferencja „Cyfrowa edukacja dla szkół podstawowych – priorytety i wyzwania”, fot. Andrzej GoińskiKonferencja „Cyfrowa edukacja dla szkół podstawowych – priorytety i wyzwania”, fot. Andrzej GoińskiPodczas spotkania odbyła się akcja zbierania podpisów pod deklaracją z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, fot. Andrzej GoińskiPodczas spotkania odbyła się akcja zbierania podpisów pod deklaracją z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, fot. Andrzej GoińskiPodczas spotkania odbyła się akcja zbierania podpisów pod deklaracją z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, fot. Andrzej Goiński