Rówieśnicy Niepodległej

Wizyta rówieśników niepodległej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego fot. Szymon Zdziebło, www.tarantoga.pl

Władysława Szajbe

Piątka dzieci, trzynaścioro wnuków, szesnaścioro prawnuków i pięcioro praprawnuków – to najbliższa, bardzo liczna rodzina pani Władysławy.

 

Władysława Szajbe urodziła się 15 sierpnia 1916 r. w Czarnkowie w województwie wielkopolskim. Miała pięć sióstr i brata. W czasie okupacji wyszła za mąż za Pawła Szajbe, kolejarza, którego wcześniej poznała w Krotoszynie, kolejnym miejscu zamieszkania rodziny. Jej wybranek odbywał w tym mieście służbę wojskową.

 

Pani Władysława wraz z mężem wychowała pięcioro dzieci. Mieszka w Inowrocławiu z synem Markiem, emerytowanym kolejarzem. Doczekała się trzynaścioro wnuków i szesnaścioro prawnuków oraz pięcioro praprawnuków.

 

Władysława z córką i wnukiem fot. archiwum prywatneWładysława Szajbe na swoich setnych urodzinach fot. archiwum prywatneZdjęcie ślubne Władysławy i Pawła Szajbe fot. archiwum prywatneWładysława z siostrzeńcem fot. archiwum prywatneWizyta rówieśników niepodległej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego fot. Szymon Zdziebło, www.tarantoga.plWizyta rówieśników niepodległej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego fot. Andrzej GoińskiWizyta rówieśników niepodległej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego fot. Andrzej Goiński