Rówieśnicy Niepodległej

Helena Adamczyk

Przez całe życie mieszka w domu rodzinnym w Drzonowie (powiat chełmiński). 6 dzieci, 10 wnucząt i 17 prawnucząt to jej bardzo liczna rodzina.

 

Helena Adamczyk urodziła się 1 kwietnia 1916 roku w miejscowości Strzałki w województwie mazowieckim, jako trzecie dziecko z kolei pośród pięciu sióstr i czterech braci. W Drzonowie zamieszkała razem z rodzicami, gdy skończyła 4 lata. Od najmłodszych lat wspólnie z rodzeństwem pracowała w gospodarstwie rolnym rodziców. Za mąż wyszła w wieku 20 lat, razem z mężem Henrykiem wychowała 6 dzieci: 5 synów i 1 córkę. Jej mąż, oprócz prowadzenia gospodarstwa rolnego, pełnił funkcję radnego w Gminie Lisewo oraz sołtysa Drzonowa. W rodzinnym domu, w którym mieszka od 80 lat, żyją obecnie cztery pokolenia. Pani Helena doczekała się 10 wnucząt i 17 prawnucząt.

 

Helena Adamczyk z rodziną fot. Szymon Zdziebło www.tarantoga.plMedal Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla Heleny AdamczykWręczenie medalu Helenie Adamczyk fot. Szymon Zdziebło www.tarantoga.plWręczenie medalu Helenie Adamczyk fot. Szymon Zdziebło www.tarantoga.plHelena Adamczyk