Rówieśnicy Niepodległej

Fot. Andrzej Goiński dla UMWKP

Irena Frydryszewska

Irena Fydryszewska, urodziła się 4 kwietnia 1920 roku w Kikole (powiat lipnowski). Wyszła za mąż, gdy skończyła 17 lat. Jej małżonkiem został Stanisław Frydryszewski. Po ślubie pani Irena zamieszkała w Radomicach, w rodzinnej miejscowości męża. Para prowadziła niewielkie gospodarstwo rolne. Jubilatka prowadziła dom, wychowywała dzieci i pomagała mężowi w pracach gospodarskich. Pani Irena urodziła sześcioro dzieci – trzy córki i trzech synów.

 

Pani Irena ma talent wokalny. Śpiewać lubiła już od najmłodszych lat. Śpiewała w chórze Radość przy Kole Gospodyń Wiejskich w Radomicach. Grupa prezentowała swoje umiejętności na występach w całej Polsce zdobywając liczne wyróżnienia.

 

Nestorka interesuje się wydarzeniami z regionu, kraju i świata. Chętnie ogląda teleturnieje i kibicuje uczestnikom. Od śmierci męża w 1982 roku pozostaje pod opieką syna i jego rodziny. Jest babcią pięciorga wnucząt, czworga prawnucząt oraz dwóch praprawnuków.

 

Fot. Andrzej Goiński dla UMWKPFot. Andrzej Goiński dla UMWKPFot. Andrzej Goiński dla UMWKPFot. Andrzej Goiński dla UMWKPFot. Andrzej Goiński dla UMWKP