Rówieśnicy Niepodległej

Halina Sadowska, fot. archiwum UMWKP
Halina Sadowska, fot. archiwum UMWKP

Halina Sadowska

Halina Sadowska to mieszkanka Bydgoszczy urodzona 11 grudnia 1921 roku w Warszawie. Na Kujawach zamieszkała, po tym, kiedy w czasie powstania warszawskiego uciekła wraz z mężem ze stolicy. Rodzice zginęli w czasie wojny, a jedyna siostra będąca położną pozostała w Warszawie. Małżeństwo Sadowskich początkowo osiedliło się w Toruniu, gdzie małżonek był wojskowym, po 5 latach przenieśli się do Bydgoszczy. Seniorka mieszka tam do dziś.

 

W Bydgoszczy podjęła się kilkuletniej pracy w pracowni odzieży lekkiej, a mąż był dyrektorem Bydgoskiej Fabryki Narzędzi. Para doczekała się trójki dzieci. Najmłodsze z nich zmarło w niemowlęctwie jeszcze w czasie wojny. Z dwójki synów jeden przebywa obecnie za granicą.

 

Przez całe życie pani Halina jest osobą pozytywnie nastawioną do życia. Mimo wypadków z przeszłości jest sprawna, rozmowna i wesoła. Jest osobą odważną, mając 80 lat nie była jej straszna wycieczka samolotem do Kanady. Wciąż jest żywiołową i ciekawą świata osobą, śledzi nowości w polityce. Interesuje ją historia, z chęcią czyta książki i ogląda filmy.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

Grudzień 2021 r.