Rówieśnicy Niepodległej

Aleksandra Kaszubowska

Aleksandra Kaszubowska pochodzi z kupieckiej rodziny z Bydgoszczy. Przez lata pracowała, jako kierownik działu skupu artykułów pochodzenia zagranicznego w Szczecińskim Domu Towarowym.

 

Aleksandra Kaszubowska urodziła się 4 lutego 1918 r. w Bydgoszczy. Jej rodzice prowadzili przy ul. Poznańskiej sklep papierniczy, zaś brat ojca miał sklep jubilerski przy ul. Długiej. Cała rodzina mieszkała w kamienicy przy ul. Śląskiej. W wyniku zawirowań II wojny światowej pani Aleksandra osiadła w Szczecinie, gdzie pracowała jako księgowa, a następnie kierownik działu skupu artykułów pochodzenia zagranicznego w Szczecińskim Domu Towarowym. Nie założyła własnej rodziny ale zawsze była otoczona dużą grupą przyjaciół i znajomych. Do dnia dzisiejszego utrzymuje kontakty z osobami z najbliższego otoczenia. Powróciła do Bydgoszczy w 2013 roku. Jest osobą pogodnego usposobienia, dowcipną, szczerą i pełną optymizmu, służy wszystkim najbliższym swoim dużym doświadczeniem  życiowym  opartym na głębokiej wierze w Boga.

 

Wizyta rówieśników niepodległej na Sesji Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego fot. Andrzej GoińskiAleksandra z kuzynem Józefem i kuzynką HankąSpotkanie z Janem Pawłem II