Aktualności

Tegoroczny rajd w Kruszwicy, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Tegoroczny rajd w Kruszwicy, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Rowerowe Kujawsko-Pomorskie

Jutro (28 sierpnia) ruszy ostatni rajd cyklu „Kujawsko-Pomorskie na rowery”. Tym razem miłośnicy dwóch kółek pokonają 23-kilometrową trasę, która wystartuje z toruńskiej przystani i poprowadzi głównie lewą stroną Wisły. W związku z dużym zainteresowaniem lista uczestników jest już zamknięta.

– Mieszkańcy Kujaw i Pomorza coraz częściej wybierają jazdę na rowerze jako główną formę aktywnego wypoczynku. To doskonały sposób na poznawanie urokliwych zakątków naszego regionu, dlatego zachęcam całe rodziny do udziału w rajdach – zaprasza marszałek Piotr Całbecki.

Uczestnicy toruńskiego rajdu wystartują z przystani przy ulicy Księdza Jerzego Popiełuszki 1 i przejadą trasą, która prowadzi głównie lewą stroną Wisły. Cykliści pokonają 23 km, przekraczając rzekę przez oba toruńskie mosty (most im. marszałka Józefa Piłsudskiego zostanie tymczasowo udostępniony).

Za nami cztery rajdy cyklu „Kujawsko-Pomorskie na rowery”. Odbyły się one w Brodnicy, Kruszwicy (powiat inowrocławski), Bydgoszczy i Dobrzyniu nad Wisłą (powiat lipnowski). Aktualne informacje na temat wydarzeń dla cyklistów można śledzić za pomocą naszej aplikacji, która dostępna jest na stronie cyklu.

Czytaj także: Na rowery z rodziną

Kujawsko-Pomorskie na rowery w liczbach:

  • pierwszy rajd zorganizowany przez Urząd Marszałkowski odbył się w 2015 roku
  • przez pięć kolejnych lat w wydarzeniach wzięło udział blisko 10 tysięcy rowerzystów
  • tegoroczny cykl odbywa się w 5 miastach.

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego wspiera rozwój młodych sportowców i współfinansuje adresowane do nich programy, m.in. naukę pływania dla najmłodszych „Umiem pływać”, program „Lekkoatletyka dla każdego” oraz program rozwoju i upowszechniania koszykówki. W tym roku już siódmy sezon realizujemy projekt Kujawsko-Pomorskich Szkółek Kolarskich. W zeszłym roku w z zajęć kolarskich w naszym regionie skorzystało ponad 500 młodych cyklistek i cyklistów.

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

4 sierpnia  2021 r.

Ostatnia aktualizacja: 27 sierpnia 2021 r.