Aktualności

W orientacji na trasie pomagają specjalne znaki
W orientacji na trasie pomagają specjalne znaki

Rowerem wzdłuż Wisły

Zapraszamy na Wiślaną Trasę Rowerową – wyjątkowy szlak dla miłośników dwóch kółek, biegnący wzdłuż całego kujawsko-pomorskiego odcinka królowej polskich rzek, po obu jej brzegach. W poruszaniu się po trasie pomogą specjalna aplikacja na smartfony, a także praktyczny przewodnik.

 

– Przygotowany przez nas szlak rowerowy doskonale wykorzystuje potencjał turystyczny malowniczych terenów położonych wzdłuż Wisły. To również świetna atrakcja dla wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Wiślana Trasa Rowerowa w województwie kujawsko-pomorskim biegnie po obu brzegach Wisły, na odcinku od krańca województwa mazowieckiego w okolicach Włocławka i Dobrzynia nad Wisłą do granicy województwa pomorskiego w pobliżu Grudziądza i Nowego. Długość prawobrzeżnej części szlaku wynosi 212 km, lewobrzeżnej – 238 km. Trasa prezentuje walory turystyczne doliny Wisły i przylegających do niej terenów. Została wytyczona na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego przez Towarzystwo Przyjaciół Dolnej Wisły.

 

W poruszaniu się po szlaku przyda się przygotowana dla rowerzystów aplikacja na urządzenia mobilne. Zawiera mapę oraz opisy obiektów turystycznych i przyrodniczych. Można ją pobrać ze sklepów: Google, Windows i ApStore. Do pobrania jest również przewodnik (w wersji pdf) z praktycznymi poradami dla rowerzystów i opisami trasy oraz jej poszczególnych odcinków. Produkty są dostępne na stronie wtr.kujawsko-pomorskie.pl.

 

Specjalna mobilna aplikacja na smartfony i tablety powstała także z myślą o turystach odwiedzających parki krajobrazowe województwa kujawsko-pomorskiego. Więcej na ten temat.  

 

 Czytaj też: Kujawsko-Pomorskie dla miłośników dwóch kółek

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

25 sierpnia 2016 r.