Aktualności

Fot. Łukasz Piecyk dla UMWKP
Fot. Łukasz Piecyk dla UMWKP

Rok odwiedzin na budowie na Bielanach

Postępującą budowę nowego kompleksu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu przez 9 miesięcy minionego roku obserwowali mieszkańcy regionu, a także nasi goście, w tym goście zagraniczni. Największa obecnie w Kujawsko-Pomorskiem medyczna inwestycja cały czas cieszy się dużym zainteresowaniem. Wycieczki wznowimy wiosną, jak tylko pozwoli na to pogoda.

 

Dni otwarte na budowie nowego miasteczka szpitalnego na Bielanach odbywały się od marca do listopada 2018 w niemal każdą niedzielę. Łącznie wzięło w nich udział blisko 900 osób. Większość uczestników to mieszkańcy regionu, przede wszystkim Torunia i okolic, ale mieliśmy też wśród wizytujących grupy architektów, studentów kierunków technicznych (m.in. Politechniki Poznańskiej), przedstawicieli Komisji Europejskiej i Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Ich przewodnikami byli fachowcy z odpowiedzialnej za przedsięwzięcie samorządowej wojewódzkiej spółki celowej Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne i inżynierowie z Budimeksu, firmy, która jest głównym wykonawcą robót budowlanych. Budowane obiekty oglądano z zewnątrz i od środka słuchając interesująco podanych informacji. Każdy ze zwiedzających otrzymał na pamiątkę drobny upominek – dorośli apteczki samochodowe, dzieci pluszaki.

 

– Można powiedzieć, że nikt, kogo interesowało to, co znajdzie się w nowym miasteczku lecznicy na Bielanach, nie pozostał bez wiedzy na ten temat. Mam nadzieję, że wznowione w tym roku, prawdopodobnie już w marcu, dni otwarte będą się cieszyć co najmniej takim samym powodzeniem –  mówi marszałek Piotr Całbecki. – Już teraz serdecznie zapraszam.

 

Budowa nowego kompleksu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu to największa obecnie kujawsko-pomorska inwestycja w służbie zdrowia. Koszt wyniesie 560 mln złotych, z czego 200 mln złotych wydajemy na najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Przedsięwzięcie finansujemy z kredytu pomocowego Europejskiego Banku Inwestycyjnego, naszego Regionalnego Programu Operacyjnego, środków własnych samorządu województwa i środków własnych placówki oraz wsparcia z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wykonawca, firma Budimex, powinien się uporać z robotami do końca tego roku.

 

Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

2 stycznia 2019 r.