Aktualności

Rozpoczęcie sezonu turystycznego 2015, rajd rowerowy Bydgoszcz, fot. Tymon Markowski
Rozpoczęcie sezonu turystycznego 2015, rajd rowerowy Bydgoszcz, fot. Tymon Markowski

Rodzinny rajd rowerowy

Urząd Marszałkowski zaprasza na cykl rajdów „Kujawsko-Pomorskie na rowery”. Pierwsza w tym roku impreza odbędzie się w sobotę (23 kwietnia) we Włocławku w ramach  wojewódzkiej inauguracji sezonu turystycznego. Zapisy na kujawsko-pomorskienarowery.pl.

 

Start i meta rajdu znajduje się w Przystani Jachtowej Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku, przy ulicy Płockiej 187. Trasa liczy około 25 kilometrów i prowadzi ulicą Płocką, Graniczną oraz na terenie Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego. Po drodze jest przewidziany jeden postój. Początek o godzinie 11.

 

Każdy zarejestrowany uczestnik rajdu otrzyma bezpłatny pakiet startowy, w skład którego wchodzi numer startowy oraz talon na posiłek regeneracyjny. Dla pierwszych 300 osób zarejestrowanych mamy również pamiątkową koszulkę akcji „Kujawsko-Pomorskie na rowery 2016”. Na najmłodszych uczestników, dla których będzie to pierwszy rajd rowerowy czekają pamiątkowe dyplomy.  

 

Rajd we Włocławku jest pierwszym z cyklu tegorocznych rajdów „Kujawsko-Pomorskie na rowery”. Kolejny odbędzie się w Żninie 15 maja.  W tym roku zaplanowaliśmy jeszcze rajdy w Brodnicy, Świeciu i Toruniu. Już niebawem szczegóły, daty, trasy przejazdów oraz informacje o zapisach. Zapraszamy!

 

Wszystkie informacje znajdują się na stronie www.kujawsko-pomorskienarowery.pl

 

Czytaj też: Inaugurujemy sezon turystyczny

 

Departament Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego

 

15 kwietnia 2016 r.