Aktualności

Seniorzy z Wąbrzeźna i Syke (Niemcy) podczas wizyty w Urzędzie Marszałkowskim (8 września 2015), fot. Mikołaj Kuras
Seniorzy z Wąbrzeźna i Syke (Niemcy) podczas wizyty w Urzędzie Marszałkowskim (8 września 2015), fot. Mikołaj Kuras

Regionalny Zlot Seniorów

Seniorzy z Bydgoszczy, Grudziądza, Inowrocławia, Włocławka i Torunia uczestniczyli w I Regionalnym Zlocie Seniorów Województwa Kujawsko-Pomorskiego, który odbył się 9 września w Złotorii pod Toruniem. Organizację imprezy wspiera Urząd Marszałkowski.

 

Zlot odbył się z inicjatywy Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Toruniu w malowniczym ośrodku „Przy Złotej Wyspie”. W trakcie zjazdu można było skorzystać z porad specjalistów z dziedziny zdrowia, prawa (w tym spraw finansowych i  spadkowych) oraz zachowania się w sytuacjach zagrażających osobom starszym np. przy występowaniu zjawiska przemocy. Seniorzy mogli także zbadać słuch oraz zdobyć informacje o badaniach profilaktycznych. Odbyło się też wspólne biesiadowanie przy muzyce.

 

Urząd Marszałkowski pomaga w realizacji szeregu  przedsięwzięć, których cel to aktywizacja oraz integracja społeczna starszego pokolenia (więcej). Od ubiegłego roku w regionie działa powołana z inicjatywy marszałka Wojewódzka Rada ds. Polityki Senioralnej (więcej tutaj).

 

8 września w Urzędzie Marszałkowskim gościli seniorzy z Syke (Niemcy) i Wąbrzeźna, uczestniczący w projekcie „Integracja pokoleń podstawą współpracy partnerskiej”.

 

Departament Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego

 

9 września 2015 r.

ostatnia aktualizacja: 10 września 2015 r.

Seniorzy z Wąbrzeźna i Syke (Niemcy) podczas wizyty w Urzędzie Marszałkowskim (8 września 2015), fot. Mikołaj KurasSeniorzy z Wąbrzeźna i Syke (Niemcy) podczas wizyty w Urzędzie Marszałkowskim (8 września 2015), fot. Mikołaj KurasSeniorzy z Wąbrzeźna i Syke (Niemcy) podczas wizyty w Urzędzie Marszałkowskim (8 września 2015), fot. Mikołaj KurasSeniorzy z Wąbrzeźna i Syke (Niemcy) podczas wizyty w Urzędzie Marszałkowskim (8 września 2015), fot. Mikołaj KurasSeniorzy z Wąbrzeźna i Syke (Niemcy) podczas wizyty w Urzędzie Marszałkowskim (8 września 2015), fot. Mikołaj Kuras

 

I Regionalny Zlot Seniorów Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Złotoria, fot. Dep. Spraw Społecznych i Zdrowia UM WK-PI Regionalny Zlot Seniorów Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Złotoria, fot. Dep. Spraw Społecznych i Zdrowia UM WK-PI Regionalny Zlot Seniorów Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Złotoria, fot. Dep. Spraw Społecznych i Zdrowia UM WK-PI Regionalny Zlot Seniorów Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Złotoria, fot. Dep. Spraw Społecznych i Zdrowia UM WK-P