Aktualności

II Zlot Seniorów w Złotorii, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl
II Zlot Seniorów w Złotorii, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Regionalny Zlot Seniorów

Seniorzy z Bydgoszczy, Grudziądza, Inowrocławia, Włocławka i Torunia wzięli udział II Regionalnym Zlocie Seniorów Województwa Kujawsko-Pomorskiego, który odbył się 31 sierpnia w Złotorii pod Toruniem. Organizację imprezy wspiera Urząd Marszałkowski.

 

Zlot organizował Dzienny Dom Pomocy Społecznej w Toruniu w partnerstwie z fundacją „Łączymy pokolenia”. Spotkanie, w którym wzięło udział koło 180 osób, odbyło się w malowniczym ośrodku „Przy Złotej Wyspie”. W trakcie zjazdu można było skorzystać z porad specjalistów z dziedziny zdrowia (badania słuchu i  spirometryczne, porady dietetyczne oraz instruktaż nordic walking) i prawa (w tym spraw spadkowych). Odbyło się też wspólne biesiadowanie przy muzyce oraz prezentacja twórczości seniorów.

 

Urząd Marszałkowski pomaga w realizacji szeregu przedsięwzięć organizowanych z myślą o integracji pokoleń i potrzebach seniorów. W przygotowaniu są między innymi projekty dotyczące zwiększenia dostępności do usług społecznych dla osób starszych, finansowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Działania integracyjne, oświatowe i kulturotwórcze skierowane do seniorów zakładają też lokalne strategie rozwoju, które będą realizowane przez działające w całym regionie lokalne grupy działania (więcej). W czerwcu razem z Kujawską Szkołą Wyższą we Włocławku organizowaliśmy I Kujawsko-Pomorskie Forum Seniorów (więcej). Pod skrzydłami samorządu województwa działa również Wojewódzka Rada Polityki Senioralnej.

 

Czytaj też: Dla aktywności seniorów

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

31 sierpnia 2016 r.

 

II Zlot Seniorów w Złotorii, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plII Zlot Seniorów w Złotorii, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plII Zlot Seniorów w Złotorii, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plII Zlot Seniorów w Złotorii, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plII Zlot Seniorów w Złotorii, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plII Zlot Seniorów w Złotorii, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plII Zlot Seniorów w Złotorii, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plII Zlot Seniorów w Złotorii, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plII Zlot Seniorów w Złotorii, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl