Aktualności

Fot. Tymon Markowski
Fot. Tymon Markowski

Region w statystyce: więzi, zaufanie, poczucie bezpieczeństwa

Zdecydowana większość mieszkańców regionu czuje związek ze swoją miejscowością oraz z sąsiadami. W miejscu zamieszkania czujemy się raczej bezpiecznie. Ogólnie ufamy ludziom – najbardziej współpracownikom oraz sąsiadom.

 

Według danych Urzędu Statystycznego w Bydgoszczy i Głównego Urzędu Statystycznego 92 proc. mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego odczuwa związek z miejscem swojego zamieszkania, a 73 proc. z nich czuje więź z ludźmi z sąsiedztwa i okolicy.

 

Co drugi mieszkaniec regionu utrzymuje przyjazne kontakty z sąsiadami polegające na regularnych odwiedzinach, wspólnym spędzaniu czasu i wzajemnych przysługach. Co piąty działa w różnego rodzaju stowarzyszeniach oraz przynajmniej raz do roku uczestniczy w wydarzeniach organizowanych w miejscu zamieszkania lub okolicy.

 

Mieszkańcy Kujawsko-Pomorskiego w miejscu zamieszkania czują się bardzo bezpiecznie (24 proc.) lub raczej bezpiecznie (65 proc.). Ogólnie rzecz biorąc ufamy ludziom (80 proc.). Największym zaufaniem darzymy osoby, z którymi na co dzień pracujemy (82 proc.) oraz sąsiadów (70 proc.). Lokalnym władzom ufa co drugi mieszkaniec.   

 

Źródło wszystkich danych: Urząd Statystyczny w Bydgoszczy

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

    

11 kwietnia 2017 r.