Aktualności

Zlot StarForce 2014, fot. Szymon Zdziebło
Zlot StarForce 2014, fot. Szymon Zdziebło

Region fanów „Gwiezdnych Wojen”

W piątek (18 grudnia) odbyła się polska premiera jednego z najbardziej wyczekiwanych filmów ostatnich lat – nowej odsłony sagi „Gwiezdne Wojny”. W Kujawsko-Pomorskiem, które z dumą nazywamy „regionem astronomicznym” dajemy się porwać magii świata „Star Wars”, organizując co roku zloty fanów gwiezdnej serii „StarForce”. Dziś (18 grudnia) we Włocławku, a jutro (19 grudnia) w Toruniu wypełnione astronomicznymi atrakcjami przedświąteczne festyny „Misja na Gwiazdkę”.

 

Zloty „StarForce” to imprezy skierowane nie tylko do zagorzałych fanów kultowej sagi, ale do wszystkich mieszkańców naszego regionu i turystów. We wrześniu w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej, odbyła się już jej siódma odsłona (więcej). Zlot organizują Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna, przy udziale Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Organizatorów wspierają także stowarzyszenia fanów sagi.

 

W 2010 roku zlot „StarForce” zwyciężył w będącym częścią Festiwalu Promocji Miast i Regionów konkursie Złote Formaty organizowanym przez Grupę Ströer. Nagrodą była outdoorowa kampania reklamowa warta 100 tysięcy złotych (więcej). W 2014 roku do udziału w StarForce zachęcał między innymi spot filmowy z udziałem Keanu Reevesa. Spot promocyjny.

 

W piątek i sobotę (18 i 19 grudnia) zapraszamy na organizowane we Włocławku i Toruniu, przedświąteczne spotkania wypełnione astronomicznymi atrakcjami. WIĘCEJ.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

18 grudnia 2015 r.  

 

Festyn astronomiczny „Misja na Gwiazdkę”, Toruń, fot. Mikołaj KurasFestyn astronomiczny „Misja na Gwiazdkę”, Toruń, fot. Mikołaj KurasFestyn astronomiczny „Misja na Gwiazdkę”, Toruń, fot. Mikołaj KurasFestyn astronomiczny „Misja na Gwiazdkę”, Toruń, fot. Mikołaj KurasFestyn astronomiczny „Misja na Gwiazdkę”, Toruń, fot. Mikołaj KurasFestyn astronomiczny „Misja na Gwiazdkę”, Toruń, fot. Mikołaj KurasFestyn astronomiczny „Misja na Gwiazdkę”, Toruń, fot. Mikołaj KurasFestyn astronomiczny „Misja na Gwiazdkę”, Toruń, fot. Mikołaj KurasFestyn astronomiczny „Misja na Gwiazdkę”, Toruń, fot. Mikołaj KurasFestyn astronomiczny „Misja na Gwiazdkę”, Toruń, fot. Mikołaj KurasFestyn astronomiczny „Misja na Gwiazdkę”, Toruń, fot. Mikołaj KurasFestyn astronomiczny „Misja na Gwiazdkę”, Toruń, fot. Mikołaj KurasFestyn astronomiczny „Misja na Gwiazdkę”, Toruń, fot. Mikołaj KurasFestyn astronomiczny „Misja na Gwiazdkę”, Toruń, fot. Mikołaj KurasFestyn astronomiczny „Misja na Gwiazdkę”, Toruń, fot. Mikołaj KurasFestyn astronomiczny „Misja na Gwiazdkę”, Toruń, fot. Mikołaj KurasFestyn astronomiczny „Misja na Gwiazdkę”, Toruń, fot. Mikołaj Kuras