Aktualności

fot. Galeria Sztuki Wozownia w Toruniu
fot. Galeria Sztuki Wozownia w Toruniu

Recepta na udane ferie (zdjęcia)

Zachęcamy do skorzystania z atrakcyjnej oferty zajęć, warsztatów i imprez kulturalnych przygotowanych przez wojewódzkie instytucje kultury na czas ferii. Każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy w okresie przerwy zimowej zaprasza na wyjątkowy koncert. 27 stycznia będziemy mogli posłuchać orkiestry i wokalistów, którzy pracowali pod kierownictwem Adama Sztaby podczas warsztatów Orchestra4young. Wydarzenie to będzie zwieńczeniem czterodniowych przygotowań utalentowanych instrumentalistów wyłonionych w konkursach. Bilety dostępne na stronie filharmonii.

 

Muzeum Etnograficzne w Toruniu organizuje zajęcia dla indywidualnych uczestników oraz zorganizowanych grup. W trakcie warsztatów „Niezbędnik kolędownika” (27 stycznia) przygotujemy elementy przebrania i narzędzia dźwiękowe. Zaspokoimy także naszą ciekawość biorąc udział w codziennych grach i rozwiązując zagadkiDla grup przewidziano zajęcia: „Wariacje na temat”, „Gry i zabawy z izby i salonu”, „Idą, idą kolędnicy” i „Retro biznes”. Ponadto przygotowano specjalne zimowe pakiety materiałów do korzystania online. Muzealni edukatorzy podpowiedzą, jak przyjemnie i ciekawie spędzić wolne dni. To propozycja dla tych, którzy lubią zadania manualne oraz łamigłówki. Szczegółowe informacje na stronie.

 

Do Galerii Sztuki Wozownia zapraszamy na wystawę „Opowieść wiatru”. To ekspozycja skierowana do dzieci, oparta na bajce pod tym samym tytułem, której autorką jest Joanna Gwiazda. Uczestnicy wydarzenia wraz z Wiatrem wyruszają w podróż, podczas której spotykają wielu bohaterów: Znikające Chmury, Zagubioną Rzekę czy Żarłoczną Pustynię, by na koniec dotrzeć do jaskini Wyciskacza i odebrać mu Skarb. Więcej na stronie.

 

Ciekawą ofertę warsztatów twórczych dla dzieci i młodzieży w różnym wieku ma także Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu. „Pierwsze kroki na drodze do własnego videobloga”, „Teatr w pudełku” i „Czarny teatr” – to tematy bezpłatnych zajęć, o których więcej na stronie WOAK.

 

Książnica Kopernikańska w Toruniu zaprasza na zajęcia plastyczne, literackie podróże po Polsce i świecie, gry i zabawy karnawałowe, warsztatowe spotkania z ulubionymi postaciami z bajek, czytanie książek w formie ilustrowanych kart narracyjnych, planszówkowe turnieje i wiele innych. Zajęcia organizowane są w formie stacjonarnej oraz online. Szczegółowe informacje na stronie książnicy.

 

Inspirujące zajęcia z myślą zarówno o uczestnikach indywidualnych jak i grupach zorganizowanych  przygotowało także Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku. Najmłodszym i ich opiekunom proponowane są m.in. warsztaty „Portrety modernistyczne” (27 stycznia). W trakcie zajęć, oprócz świetnej zabawy, uczestnicy wcielając się w różne role, dadzą upust kreatywności oraz wykonując prace plastyczne udoskonalą swoje zdolności manualne.  Dla grup zorganizowanych przewidziano zajęcia o różnorodnej tematyce. „Z kozą na zapusty”, „Zabawa z archeologią” i „Co wiecie o Portrecie?” – to tylko niektóre tematy warsztatów. Więcej o wydarzeniach na stronie.

 

„Ekspres polarny”, „Portret królowej lodu”, „Zmarznięte nosy – portrety”– to zajęcia, na które najmłodszych zaprasza Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu. Filia galerii przy ulicy Kościuszki proponuje na ferie zajęcia przy sztaludze. Więcej szczegółowych informacji na stronie.

 

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zaprasza do spędzenia ferii zimowych w bibliotekach osiedlowych, gdzie na chętnych czekają zajęcia edukacyjne, literackie oraz plastyczne. Więcej informacji na stronie.

 

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy, Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu, Galeria Sztuki Wozownia, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu, Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy są instytucjami kultury samorządu województwa.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

13 stycznia 2022 r.

Ostatnia aktualizacja: 24 stycznia 2022 r.

 

fot. Galeria Sztuki Wozownia w Toruniufot. Galeria Sztuki Wozownia w Toruniufot. Galeria Sztuki Wozownia w Toruniufot. Galeria Sztuki Wozownia w Toruniufot. Galeria Sztuki Wozownia w Toruniu