Aktualności

fot. Jacek Smarz

„Razem dla kujawsko-pomorskiej wsi”

Dzisiaj w gazetach lokalnych ukazała się piąta część wydawnictwa, w którym prezentujemy  zmiany, jakie zaszły w ostatnich latach na kujawsko-pomorskiej wsi. Tym razem opowiadamy o przedsięwzięciach modernizacyjnych w powiatach aleksandrowskim, lipnowskim, radziejowskim i włocławskim.

 

W kujawsko-pomorskiem, dzięki inwestycjom i przedsięwzięciom finansowanym ze środków (2007-2013) Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz Program Operacyjny RYBY zaszły w ostatnich latach pozytywne zmiany, dotyczące niemal wszystkich dziedzin życia na wsi. Dzięki wsparciu rozdysponowanemu przez marszałkowską administrację regionu samorządy lokalne podjęły wyzwania dotyczące rozbudowy sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, inwestycji drogowych, , rewitalizacji centrów miejscowości, szkół, poprawy dostępności przedszkoli, zbudowanych budowach i remontach wiejskich świetlic, placów zabaw i ośrodków kultury.

 

– Możemy sobie pogratulować. Dzięki inicjatywie, kreatywności i współdziałaniu wszystkich zaangażowanych środowisk udało nam się zdziałać bardzo wiele. Za to zaangażowanie serdecznie dziękuję gminnym i powiatowym samorządowcom, sołtysom których chciałbym tu szczególnie wyróżnić bo są najbliżej ludzkich spraw, działaczkom i działaczom kół gospodyń wiejskich i lokalnych grup działania, rolnikom i działającym na wsi przedsiębiorcom, strażakom ochotnikom, aktywistom organizacji pozarządowych, wszystkim aktywnym społecznie i publicznie mieszkańcom kujawsko-pomorskiej wsi – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

 

Na stronach wydawnictwa konkursy informujemy o konkursach dla czytelników. Główną nagrodą są w nich dwa vouchery o wartości 2,5 tysiąca złotych na usługi turystyczne w dowolnie wybranym przez siebie miejscu w kraju i za granicą. Do zdobycia też voucher do spa oraz atrakcyjne pobyty w ośrodkach turystycznych ulokowanych w różnych częściach naszego województwa. Ponadto proponujemy zwiedzanie Kalwarii Pakoskiej (pow. inowrocławski) oraz dwóch wiosek tematycznych, górniczej i ptasiej (pow. tucholski). Zawalczyć można też o zaproszenia na koncerty i spektakle w instytucjach kultury samorządu województwa (Operze Nova i Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrze Muzycznym w Toruniu, Ośrodku Chopinowskim w Szafarni i Pałacu Lubostroń). Informacje o konkursach tutaj.

 

  • Elektroniczna wersja wydawnictwa „Razem dla kujawsko-pomorskiej wsi. Powiaty aleksandrowski, lipnowski, radziejowski i włocławski” tutaj.

 

  • Wydawnictwa dotyczące wsi są kontynuacją cyklu „Razem dla regionu”, które przedstawiały inwestycje realizowane przede wszystkim w kujawsko-pomorskich miastach.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

22 maja 2015 r.