Aktualności

Fot. Tymon Markowski
Fot. Tymon Markowski

Rajdy rowerowe „Ku Niepodległej”

Zapraszamy na cykl rodzinnych rajdów rowerowych we Włocławku, Inowrocławiu, Grudziądzu, Bydgoszczy i Toruniu „Kujawsko-Pomorskie – Ku Niepodległej”, organizowanych przez Urząd Marszałkowski z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Pierwszy przejazd – Szlakiem Męczeństwa Rodziny Migdalskich – odbędzie się w sobotę (15 września) we Włocławku.

 

– To kolejne wydarzenia organizowane przez samorząd województwa w ramach regionalnych obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Do udziału w rajdach wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku na dwóch kółkach – zachęca marszałek Piotr Całbecki.

 

Rajdy odbędą się:

  • 15 września – we Włocławku,
  • 22 września – w Inowrocławiu,
  • 29 września – w Grudziądzu,
  • 6 października – w Bydgoszczy,
  • 13 października –w Toruniu.

 

Na wszystkie rajdy trwają zapisy online

 

Na trasie rajdów znajdą się regionalne miejsca pamięci narodowej oraz inne ważne punkty związane z przeszłością i tradycją regionu. W programie każdego wydarzenia także konkursy z nagrodami przybliżające tematykę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz pokazy grupy rekonstrukcyjnej.

 

Pierwszych 400 zrejestrowanych osób na każdy z rajdów otrzyma pakiet startowy, w który wchodzi pamiątkowa koszulka akcji oraz numer startowy. Każda z osób, która ukończy rajd otrzyma pamiątkowy medal nawiązujący do danego miejsca odbywania się rajdu oraz wodę na starcie i posiłek regeneracyjny na mecie. Główną nagrodą konkursową jest rower sportowy.

 

Pierwszy rajd odbędzie się w sobotę (15 września) we Włocławku i okolicach. Jego uczestnicy przejadą nowo powstałym Szlakiem Męczeństwa Rodziny Migdalskich, upamiętniającym tragiczne losy rodziny  spacyfikowanej przez okupanta niemieckiego w styczniu 1945 roku za pomoc udzieloną partyzantom działającym w okolicach Włocławka. Start i meta na Przystani Jachtowej OSiR we Włocławku. Uczestnicy przejadą przez Mursk i Smolnik do miejsca męczeństwa rodziny Migdalskich i tą samą trasą wrócą do Włocławka.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

5 września 2018 r.

ostatnia aktualizacja: 14 września 2018 r.