Aktualności

Rajd rowerowy w Inowrocławiu, fot. Stowarzyszenie Run to Run
Rajd rowerowy w Inowrocławiu, fot. Stowarzyszenie Run to Run

Rajdy rowerowe „Ku Niepodległej”

Zapraszamy na cykl rodzinnych rajdów rowerowych we Włocławku, Inowrocławiu, Grudziądzu, Bydgoszczy i Toruniu „Kujawsko-Pomorskie – Ku Niepodległej”, organizowanych przez Urząd Marszałkowski z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Najbliższy przejazd odbędzie się w sobotę (6 października) w Bydgoszczy. Trwają zapisy online.

 

– To kolejne wydarzenia organizowane przez samorząd województwa w ramach regionalnych obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Do udziału w rajdach zapraszamy wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku na dwóch kółkach – zachęca marszałek Piotr Całbecki.

 

Pierwszy rajd – Szlakiem Męczeństwa Rodziny Migdalskich – odbył się 15 września we Włocławku. Kolejny raz spotkaliśmy się 22 września w na rowerowym rajdzie w Inowrocławiu, a w ubiegłym tygodniu (29 września) na trasie w okolicy w Grudziądza. Terminy kolejnych rajdów:

  • 6 października – w Bydgoszczy,
  • 13 października –w Toruniu.

 

Zapisy i więcej informacji o wszystkich rajdach tutaj

 

Na trasie rajdów znajdują się regionalne miejsca pamięci narodowej oraz inne ważne punkty związane z przeszłością i tradycją regionu. W programie każdego wydarzenia także konkursy z nagrodami przybliżające tematykę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz pokazy grupy rekonstrukcyjnej.

 

Pierwszych 400 zrejestrowanych osób na każdy z rajdów otrzyma pakiet startowy, w który wchodzi pamiątkowa koszulka akcji oraz numer startowy. Każda z osób, która ukończy rajd otrzyma pamiątkowy medal nawiązujący do danego miejsca odbywania się rajdu oraz wodę na starcie i posiłek regeneracyjny na mecie. Główną nagrodą konkursową jest rower sportowy.

 

Najbliższy rajd odbędzie się w sobotę (6 października) w Bydgoszczy i okolicy. Start (godzina 11) i meta na stadionie przy ulicy Sielskiej w Fordonie. Na trasie przejazdu znajdzie się Dolina Śmierci oraz pomnik Poległych na Rynku w Starym Fordonie.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

2 października 2018 r.