Aktualności

Rajd rowerowy w Inowrocławiu, fot. Stowarzyszenie Run to Run
Rajd rowerowy w Inowrocławiu, fot. Stowarzyszenie Run to Run

Rajdy rowerowe „Ku Niepodległej”

Zapraszamy na cykl rodzinnych rajdów rowerowych we Włocławku, Inowrocławiu, Grudziądzu, Bydgoszczy i Toruniu „Kujawsko-Pomorskie – Ku Niepodległej”, organizowanych przez Urząd Marszałkowski z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Najbliższy przejazd odbędzie się w sobotę (29 września) w Grudziądzu. Trwają zapisy online.

 

– To kolejne wydarzenia organizowane przez samorząd województwa w ramach regionalnych obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Do udziału w rajdach zapraszamy wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku na dwóch kółkach – zachęca marszałek Piotr Całbecki.

 

Pierwszy rajd – Szlakiem Męczeństwa Rodziny Migdalskich – odbył się 15 września we Włocławku. Kolejny raz spotkaliśmy się 22 września w na rowerowym rajdzie w Inowrocławiu. Terminy kolejnych rajdów:

  • 29 września – w Grudziądzu,
  • 6 października – w Bydgoszczy,
  • 13 października –w Toruniu.

 

Zapisy i więcej informacji o wszystkich rajdach tutaj

 

Na trasie rajdów znajdują się regionalne miejsca pamięci narodowej oraz inne ważne punkty związane z przeszłością i tradycją regionu. W programie każdego wydarzenia także konkursy z nagrodami przybliżające tematykę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz pokazy grupy rekonstrukcyjnej.

 

Pierwszych 400 zrejestrowanych osób na każdy z rajdów otrzyma pakiet startowy, w który wchodzi pamiątkowa koszulka akcji oraz numer startowy. Każda z osób, która ukończy rajd otrzyma pamiątkowy medal nawiązujący do danego miejsca odbywania się rajdu oraz wodę na starcie i posiłek regeneracyjny na mecie. Główną nagrodą konkursową jest rower sportowy.

 

Najbliższy rajd odbędzie się w sobotę (29 września) w Grudziądzu i okolicy. Start (godzina 11) i meta przy plaży miejskiej nad Jeziorem Rudnickim. Uczestniczy przejadą przez Las Rudnicki, osiedle Mniszek, Biały Bór, Wałdowo Szlacheckie i Sarnowo. W tej ostatniej miejscowości odwiedzą kościół, do którego uczęszczał mieszkający od 1920 roku w Gorzuchowie gen. Józef Haller. Później rowerzyści dojadą polną drogą do Góry Św. Jana, gdzie Haller ufundował grotę z figurką Matki Boskiej. Długość trasy to koło 27 kilometrów.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

25 września 2018 r.

 

Rajd rowerowy w Inowrocławiu, fot. Stowarzyszenie Run to RunRajd rowerowy w Inowrocławiu, fot. Stowarzyszenie Run to RunRajd rowerowy w Inowrocławiu, fot. Stowarzyszenie Run to RunRajd rowerowy w Inowrocławiu, fot. Stowarzyszenie Run to Run