Aktualności

Pierwszy rajd – Szlakiem Męczeństwa Rodziny Migdalskich – odbył się 15 września we Włocławku, fot. Stowarzyszenie Run to Run
Pierwszy rajd – Szlakiem Męczeństwa Rodziny Migdalskich – odbył się 15 września we Włocławku, fot. Stowarzyszenie Run to Run

Rajdy rowerowe „Ku Niepodległej”

Zapraszamy na cykl rodzinnych rajdów rowerowych we Włocławku, Inowrocławiu, Grudziądzu, Bydgoszczy i Toruniu „Kujawsko-Pomorskie – Ku Niepodległej”, organizowanych przez Urząd Marszałkowski z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Kolejny przejazd odbędzie się w sobotę (22 września) w Inowrocławiu. Trwają zapisy online.

 

– To kolejne wydarzenia organizowane przez samorząd województwa w ramach regionalnych obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Do udziału w rajdach zapraszamy wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku na dwóch kółkach – zachęca marszałek Piotr Całbecki.

 

Pierwszy rajd – Szlakiem Męczeństwa Rodziny Migdalskich – odbył się 15 września we Włocławku. Terminy kolejnych rajdów:

  • 22 września – w Inowrocławiu,
  • 29 września – w Grudziądzu,
  • 6 października – w Bydgoszczy,
  • 13 października –w Toruniu.

 

Na wszystkie rajdy trwają zapisy online

 

Na trasie rajdów znajdują się regionalne miejsca pamięci narodowej oraz inne ważne punkty związane z przeszłością i tradycją regionu. W programie każdego wydarzenia także konkursy z nagrodami przybliżające tematykę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz pokazy grupy rekonstrukcyjnej.

 

Pierwszych 400 zrejestrowanych osób na każdy z rajdów otrzyma pakiet startowy, w który wchodzi pamiątkowa koszulka akcji oraz numer startowy. Każda z osób, która ukończy rajd otrzyma pamiątkowy medal nawiązujący do danego miejsca odbywania się rajdu oraz wodę na starcie i posiłek regeneracyjny na mecie. Główną nagrodą konkursową jest rower sportowy.

 

Najbliższy rajd odbędzie się w sobotę (22 września) w Inowrocławiu i okolicy. Start (godzina 11) i meta przy Sanatorium Uzdrowiskowym „Przy Tężni”. Uczestniczy przejadą ulicami Rąbińską i Batkowską, następnie dojadą do Batkowa, Dziarnowa oraz Kościelca, gdzie na cmentarzu przy kościele św. Małgorzaty znajduje się nagrobek chłopskiego przywódcy powstania wielkopolskiego 1918 roku. Kolejny przystanek zaplanowano przy pomniku upamiętniającym powstanie wielkopolskie. Powrót odbędzie się tą samą drogą.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

18 września 2018 r.

 

Pierwszy rajd – Szlakiem Męczeństwa Rodziny Migdalskich – odbył się 15 września we Włocławku, fot. Stowarzyszenie Run to RunPierwszy rajd – Szlakiem Męczeństwa Rodziny Migdalskich – odbył się 15 września we Włocławku, fot. Stowarzyszenie Run to RunPierwszy rajd – Szlakiem Męczeństwa Rodziny Migdalskich – odbył się 15 września we Włocławku, fot. Stowarzyszenie Run to RunPierwszy rajd – Szlakiem Męczeństwa Rodziny Migdalskich – odbył się 15 września we Włocławku, fot. Stowarzyszenie Run to Run