Aktualności

fot. Wojtek Szabelski dla UMWKP
fot. Wojtek Szabelski dla UMWKP

Rajd szlakiem Wiślanej Trasy Rowerowej

Miłośników dwóch kółek i malowniczych nadwiślańskich krajobrazów zapraszamy na przejazd Wiślaną Trasą Rowerową we Włocławku i okolicach, który odbędzie się w sobotę 8 sierpnia. Do pokonania dystans 20 kilometrów. Zapisy tutaj.

Miejscem startu i mety będzie przystań jachtowa Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Płockiej 187 we Włocławku. Start o godzinie 11. Wcześniej (od godz. 9.30) uczestnikom wydawane będą bezpłatne pakiety startowe (numer startowy, pamiątkowa chusta i talon na posiłek regeneracyjny). Ze względu na epidemię liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy tutaj.

Dwudziestokilometrowa pętla prowadzi wzdłuż malowniczego Zalewu Wiślanego, przez Kosinowo, Zuzałkę i Murs.

Wiślana Trasa Rowerowa to wyjątkowy szlak, biegnący wzdłuż królowej polskich rzek, po obu jej brzegach. Odcinek trasy w Kujawsko-Pomorskiem wynosi około 450 kilometrów. Długość prawobrzeżnej części szlaku to 212 kilometrów, lewobrzeżnej – 238 kilometrów. Trasa prezentuje walory turystyczne doliny Wisły i przylegających do niej terenów. Została wytyczona na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego przez Towarzystwo Przyjaciół Dolnej Wisły. Więcej.

Organizatorem rajdu jest Urząd Marszałkowski. Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Eco-Cicle, którego celem było opracowanie koncepcji ciągu międzynarodowych tras rowerowych EuroVelo 2 i 9 przebiegających przez nasze województwo oraz audyt Wiślanej Trasy Rowerowej. Konferencja podsumowująca realizację projektu odbyła się wczoraj (28 lipca) w siedzibie Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Toruniu. Spotkanie z udziałem przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, Lasów Państwowych, Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zakończył przejazd jednośladami fragmentem trasy z Torunia do Ciechocinka.

Projekt Eco-Cicle współfinansowany jest ze środków unijnych w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu województwa kujawsko-pomorskiego. Więcej informacji o projekcie tutaj.

Rowerzystów zapraszamy także do udziału w rajdach z cyklu „Kujawsko-Pomorskie na rowery”. Do niedzieli (2 sierpnia) trwa rajd w Brodnicy. Tegoroczne wydarzenie z powodu pandemii koronawirusa jest realizowane w nowej formule. Każdy zarejestrowany uczestnik sam wybiera dzień, w którym pokona zaproponowaną trasę. Ostatni przejazd rowerowy odbędzie się w Bydgoszczy (od 1 sierpnia) – zapisy już ruszyły. Więcej w naszym materiale.

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

29 lipca 2020 r.