Aktualności

Spotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z uczestnikami programu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Spotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z uczestnikami programu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Przyszli liderzy w Urzędzie Marszałkowskim

Marszałek Piotr Całbecki spotkał się w środę (18 sierpnia) z uczestnikami pierwszej edycji realizowanego we współpracy z Wydziałem Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika programu edukacyjno-społecznego „Kuźnia liderów regionu”. Szesnastka młodych ludzi uczyła się efektywnej współpracy w grupie i prowadzenia debat publicznych, budowała postawę wrażliwości społecznej i aktywności obywatelskiej.

 

– Jestem przekonany, że niezależnie od tego, kim zostaną w przyszłości, uczestnicy naszej kuźni liderów będą ludźmi zaangażowanymi, wrażliwymi społecznie i otwartymi na drugiego człowieka. Taki był cel programu, a instytucja, która go stworzyła i zrealizowała, daje gwarancję, że to się udało. Gratuluję uczestnikom i wszystkim tym, dzięki którym przeżyli tę wspaniałą przygodę. Teraz, we własnych środowiskach, będą wykorzystywać zbudowany w czasie tych kilku miesięcy potencjał. Nasz region zmienia się dzięki takim jak oni – mówi marszałek Piotr Całbecki.   

 

Szesnastoosobowa grupa (wybrana spośród uczennic i uczniów szkół ponadpodstawowych z całego województwa, którzy złożyli aplikacje podczas ogłoszonego na początku roku naboru) uczestniczyła w wykładach i warsztatach prowadzonych przez naukowców i wykładowców akademickich, pracowała z podopiecznymi toruńskiego Stowarzyszenia Wędka i wzięła udział w szkole letniej w Borach Tucholskich. Realizatorem programu było działające w ramach Wydziału Teologicznego UMK Laboratorium św. Jana Pawła II.

 

Dzisiejsze spotkanie z marszałkiem Piotrem Całbeckim, w którym uczestniczyła też dyrektor Gabinetu Marszałka Beata Sawińska, było podsumowaniem przedsięwzięcia.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

18 sierpnia 2021 r.

Ostatnia aktualizacja: 22 sierpnia 2021 r.

 

Spotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z uczestnikami programu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z uczestnikami programu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z uczestnikami programu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z uczestnikami programu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z uczestnikami programu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z uczestnikami programu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP