Aktualności

Ubiegłoroczna gala wręczenia nagród w przeglądzie „Przygrywka”, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Ubiegłoroczna gala wręczenia nagród w przeglądzie „Przygrywka”, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

„Przygrywka” w Teatrze Muzycznym

Po prawie dwóch latach ograniczeń spowodowanych pandemią wróciły spotkania twarzą w twarz na VI Ogólnopolskim Przeglądzie Dyplomów i Egzaminów Muzycznych Wyższych Szkół Artystycznych „Przygrywka” o Nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W tym roku spotkamy się w dniach 20-23 kwietnia 2022. Bezpłatne wejściówki do odbioru w Kujawsko-Pomorskim Teatrze Muzycznym.

 

Wszystkie spektakle tegorocznego przeglądu odbędą się w klubie Od Nowa (ul. Gagarina 37a). Harmonogram dostępny na stronie internetowej oraz mediach społecznościowych Teatru Muzycznego.

 

Podczas „Przygrywki” wystąpią studenci szkół artystycznych, publicznych i niepublicznych z Bydgoszczy, Gdyni, Gdańska, Krakowa, Łodzi, Wrocławia i Poznania, którzy zaprezentują spektakle muzyczne – egzaminy semestralne i dyplomy. Wśród studenckich propozycji znajdą się między innymi spektakle z piosenkami Stanisława Staszewskiego i Jacquesa Brela i musical na podstawie sztuki Antoniego Czechowa. Zwieńczeniem przeglądu będzie interaktywny spektakl „Mamy czas” Magdaleny Smuk.

 

Wejściówki na spektakle i galę zakończenia można odebrać w Biurze Obsługi Widza przy ul. Żeglarskiej 8 (liczba jest ograniczona).

 

W tegorocznej edycji przeglądu spektakle oceniać będzie komisja w składzie: Jacek Bończyk (aktor teatralny i filmowy, piosenkarz, autor tekstów piosenek, scenarzysta i reżyser spektakli muzycznych), Janusz Grzywacz (pianista, kompozytor i aranżer), Zbigniew Krzywański (gitarzysta i kompozytor) oraz Anna Wołek (dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Teatru Muzycznego w Toruniu).

 

Organizator wydarzenia, Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu, jest instytucją kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny

i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

14 kwietnia 2022 r.