Aktualności

Festiwal Per Musicam Ad Astra, fot. Andrzej Goiński
Festiwal Per Musicam Ad Astra, fot. Andrzej Goiński

Festiwal Per Musicam Ad Astra

Koncert w bazylice konkatedralnej w Chełmży z okazji ustanowienia Św. Jana Pawła II patronem województwa kujawsko-pomorskiego rozpoczął w sobotę (24 czerwca) V. Międzynarodowy Konkurs i Festiwal im. Mikołaja Kopernika Per Musicam Ad Astra. Dziś (26 czerwca) rozpoczynają się przesłuchania konkursowe, a w Dworze Artusa w Toruniu odbędzie się koncert chóru kameralnego 441 HZ.

 

Festiwal Per Musicam Ad Astra to koncerty festiwalowe, mające charakter konkursowy, chórów z Polski, Węgier, Norwegii, Portugalii, Finlandii, Czech, Łotwy i Hong Kongu, które odbywać będą się w Toruniu, Inowrocławiu, Chełmży i Lubiczu (powiat toruński) i koncerty specjalne. Chóry będą rywalizować w różnych kategoriach – amatorskie chóry mieszane, męskie, żeńskie, młodzieżowe, zespoły wokalne, śpiewające muzykę świecką i sakralną różnych epok, muzykę rozrywkową i ludową. 28 czerwca zwycięzcy poszczególnych kategorii zmierzą się w Dworze Artusa o Grand Prix imprezy. Finał imprezy 29 czerwca w hotelu Filmar.

 

Oprócz zmagań konkursowych festiwalowi goście wysłuchają również koncertu chóru kameralnego 441 Hz z Gdańska. W programie dzisiejszego (26 czerwca) występu utwory z Norwegii, Finlandii i Szwecji, inspirowane skandynawskim folklorem.

 

Klip promujący festiwal.

 

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chóralnej „Astrolabium”. Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego wspiera wydarzenie finansowo a marszałek Piotr Całbecki objął imprezę honorowym patronatem. Więcej informacji na stronie www.pmaa.pl.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

20 czerwca 2017 r.

Ostatnia aktualizacja: 26 czerwca 2017 r.