Aktualności

Domowe przetwory marszałka Piotra Całbeckiego, fot. Andrzej Goiński dla UMWKP
Domowe przetwory marszałka Piotra Całbeckiego, fot. Andrzej Goiński dla UMWKP

Konfitura od marszałka województwa na licytacji WOŚP

Pod hasłem „Przejrzyj na oczy” odbył się w minioną niedzielę (30 stycznia) 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zbiórka funduszy prowadzona przez WOŚP na tym się nie kończy, nadal trwają licytacje przekazanych przez darczyńców przedmiotów, wśród których są m.in. konfitury przygotowane własnoręcznie przez marszałka Piotra Całbeckiego.

Regionalnym sztabom WOŚP w Bydgoszczy i Toruniu marszałek Piotr Całbecki przekazał skrzynki wypełnione własnoręcznie zrobionymi przetworami. W sztabie toruńskim licytować można do poniedziałku (7 lutego), w bydgoskim tydzień dłużej – do 14 lutego.

W środku znajdziemy:

  • kompot z żółtej czereśni
  • konfiturę z czarnej porzeczki
  • konfiturę malinową
  • żółtą dynię w zalewie.

Wszystkie produkty są w stu procentach ekologiczne, począwszy od uprawy,  po sam proces przygotowywania i opakowania. Zachęcamy do licytacji, jest o co grać!

To nie wszystkie przedmioty ofiarowane na aukcje przez marszałka Piotra Całbeckiego. Miłośnicy dobrej kuchni i programów kulinarnych do niedzieli (6 lutego) mają okazję wylicytować fartuchy kuchenne z autografem Karola Okrasy z podpisem Roberta Makłowicza, a także m.in. pióro marszałka województwa oraz album fotograficzny.

Celem tegorocznej edycji WOŚP jest zbiórka funduszy na diagnostykę i leczenie chorób wzroku u dzieci.

Czytaj Rekordowy finał WOŚP (zdjęcia)

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

27 stycznia 2022 r.

Ostatnia aktualizacja: 2 lutego 2022 r.

Gotowanie z Okrasą, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPGotowanie z Okrasą, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPFartuch kuchenny z autografem Roberta Makłowicza, fot. Andrzej Goiński dla UMWKPDomowe przetwory marszałka Piotra Całbeckiego, fot. Andrzej Goiński dla UMWKPDomowe przetwory marszałka Piotra Całbeckiego, fot. Andrzej Goiński dla UMWKPDomowe przetwory marszałka Piotra Całbeckiego, fot. Andrzej Goiński dla UMWKP