Aktualności

„Wykuruj się z nami”, Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka, fot. Szymon Zdzieblo/tarantoga.pl
„Wykuruj się z nami”, Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka, fot. Szymon Zdzieblo/tarantoga.pl

Przedświąteczne warsztaty plastyczne dla dzieci

W atmosferę Świąt Wielkanocnych wprowadzają nas imprezy i wydarzenia organizowane przez Urząd Marszałkowski oraz wojewódzkie jednostki kultury. W zeszłym tygodniu we wtorek (15 marca) w urzędzie gościliśmy grupę uczniów ze Szkoły Podstawowej w Niewieścinie (Gmina Pruszcz, powiat świecki), którzy wyplatali palmy wielkanocne. W czwartek i piątek (17 i 18 marca) w toruńskim Muzeum Etnograficznego oraz w sobotę (19 marca) Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka odbyły się wielkanocne warsztaty plastyczne.

 

Zajęcia dla dzieci w urzędzie prowadzili pracownicy Muzeum Etnograficznego, którzy po zakończeniu warsztatów zaprosili uczestników do siedziby muzeum, gdzie zaprezentowali regionalne tradycje wielkanocne.

 

W MET odbyły się zajęcia z cyklu „Etnowyprawka malucha”, adresowanego do małych dzieci i ich opiekunów. Tym razem najmłodsi będą zajmowali się wielkanocnym jajkiem. Sprawdzali jak wyglądają pisanki, barwione jajka i wydmuszki,  porównywali ich ciężar. Turlali i kręcili jaja z pochylni. Zobaczyli jakie jest w dotyku jajko zimne, a jakie ciepłe, a także co ma ugotowane jajko w środku. Więcej.

 

Pod hasłem „Wykuruj się z nami” w toruńskiej Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka odbyły się wielkanocne warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży, którzy wykonywali palmy wielkanocne, eleganckie jajka Faberge czy papierowe kury. Więcej.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

15 marca 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 21 marca 2016 r.

Wyplatanie palm wielkanocnym w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej GoińskiWyplatanie palm wielkanocnym w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej GoińskiWyplatanie palm wielkanocnym w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej GoińskiWyplatanie palm wielkanocnym w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej GoińskiWyplatanie palm wielkanocnym w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Ździebło/tarantoga.plWyplatanie palm wielkanocnym w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Ździebło/tarantoga.plWyplatanie palm wielkanocnym w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Ździebło/tarantoga.plWyplatanie palm wielkanocnym w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Ździebło/tarantoga.plWyplatanie palm wielkanocnym w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Ździebło/tarantoga.plWyplatanie palm wielkanocnym w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Ździebło/tarantoga.plWyplatanie palm wielkanocnym w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Ździebło/tarantoga.plWyplatanie palm wielkanocnym w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Ździebło/tarantoga.plWyplatanie palm wielkanocnym w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Ździebło/tarantoga.pl

 

„Wykuruj się z nami”, Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka, fot. Szymon Zdzieblo/tarantoga.pl„Wykuruj się z nami”, Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka, fot. Szymon Zdzieblo/tarantoga.pl„Wykuruj się z nami”, Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka, fot. Szymon Zdzieblo/tarantoga.pl„Wykuruj się z nami”, Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka, fot. Szymon Zdzieblo/tarantoga.pl„Wykuruj się z nami”, Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka, fot. Szymon Zdzieblo/tarantoga.pl„Wykuruj się z nami”, Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka, fot. Szymon Zdzieblo/tarantoga.pl„Wykuruj się z nami”, Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka, fot. Szymon Zdzieblo/tarantoga.pl„Wykuruj się z nami”, Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka, fot. Szymon Zdzieblo/tarantoga.pl„Wykuruj się z nami”, Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka, fot. Szymon Zdzieblo/tarantoga.pl