Aktualności

W Filharmonii Pomorskiej kolędy wykonywać będzie między innymi chór UKW, fot. Tymon Markowski
W Filharmonii Pomorskiej kolędy wykonywać będzie między innymi chór UKW, fot. Tymon Markowski

Przedświąteczne koncerty i warsztaty

W świąteczny nastrój wprowadzą nas koncerty kolęd i pastorałek oraz plastyczne warsztaty bożonarodzeniowe przegotowane przez wojewódzkie instytucje kultury. Na wydarzenia zapraszamy między innymi do Filharmonii Pomorskiej i Teatru Muzycznego w Toruniu.

 

Najpiękniejsze kolędy i pastorałki usłyszymy w Filharmonii Pomorskiej. W piątek (16 grudnia) zaprezentują je chóry dziecięce z Bydgoszczy i Brzozia (powiat brodnicki), we wtorek (20 grudnia) zabrzmią w wykonaniu chór akademickiego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, chóru Śpiewalnia dziecięca oraz solistów. Więcej informacji na stronie filharmonii. Z kolei w niedzielę (18 grudnia) na koncert bożonarodzeniowy zaprasza Pałac Lubostroń. Kolędy i pastorałki wykona chór kameralny Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Więcej na stronie pałacu.

 

Na wspólne kolędowanie zaprasza również w niedzielę (18 grudnia) Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu. Na scenie Pałacu Dąmbskich zespół Z nocy w Moc zaprezentuje kolędy i pastorałki w autorskich aranżacjach. Z nocy w Moc to szesnastoosobowa grupa, składająca się z zawodowych muzyków i amatorów. Więcej na stronie teatru.

 

Wczoraj (14 grudnia) w Centrum Kulturalno-Kongresowym w Toruniu odbył się koncert charytatywny na rzecz chorych dzieci „Serce dla nadziei”, podczas którego były zbierane środki na rzecz chorych dzieci z toruńskiego hospicjum „Nadzieja”. Wystąpili uzdolnieni muzycznie uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół nr 10 w Toruniu oraz goście specjalni: Bydgoski Kwartet Smyczkowy ArtON Quartet, Zespół Omnes Filii Dei Domini (OFDD) oraz Zespół Pieśni i Tańca „Młody Toruń”.

 

W atmosferę świąt wprowadzą nas także warsztaty bożonarodzeniowe organizowane dziś w sobotę (17 grudnia) w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu oraz w niedzielę (18 grudnia) we włocławskim Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

14 grudnia 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 15 grudnia 2016 r.