Aktualności

Karnawał to także czas bali, na zdjęciu ubiegłoroczny Marszałkowski Bal Dobroczynny, fot. Tymon Markowski
Karnawał to także czas bali, na zdjęciu ubiegłoroczny Marszałkowski Bal Dobroczynny, fot. Tymon Markowski

Propozycje na karnawał

Przed nami czas karnawału. Z tej okazji wojewódzkie instytucje kultury przygotowały koncerty, spektakle i bale.

 

Na pierwszy z nich zapraszamy już w najbliższą sobotę (7 stycznia) do Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni, gdzie arie i duety operowe i musicalowe oraz największe przeboje muzyki rozrywkowej wykona Zespołu Bydgoskich Solistów Arte Con Brio. W programie między innymi utwory z musicalu „My fair lady”, serialu „Polskie drogi”, filmu „Noce i dnie”, a także czardasz Kiedy skrzypki grają” Franza Lehára, i „Plink, Plank, Plunk” Leroya Andersona. Więcej na stronie ośrodka.

 

Filharmonia Pomorska swoje propozycje kieruje zarówno do dzieci, jak i dorosłych. W niedzielę 15 stycznia w ramach cyklu „Akademia Wiolimisia” dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat odbędzie się koncert „Taneczne czary na trzy pary”, podczas którego zabrzmi muzyka taneczna i karnawałowa. W piątek 20 stycznia zespół Klezmafour z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej FP zaprezentuje muzykę klezmerską z wpływami arabskimi, bałkańskimi i jazzowymi. Więcej na stronie filharmonii.

 

Trzy karnawałowe bale proponuje Pałac Lubostroń. Pierwszy z nich odbędzie się w sobotę 21 stycznia, tematem kolejnego (sobota 11 lutego) będą walentynki, zaś ostatni zaplanowany jest na sobotę kończącą karnawał, czyli 25 lutego. Więcej na stronie pałacu.

 

Karnawałowe bale kostiumowe nie mogą się odbyć bez wymyślnych strojów. Te można wypożyczać w kostiumerni Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu. Do wyboru jest w sumie pięćset kreacji dla dzieci i dorosłych, w tym stroje bajkowe, szlacheckie i ludowe. Więcej na stronie WOAK-U.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

3 stycznia 2017 r.