Aktualności

Wizualizacja sceniczna spektaklu „Operowy zawrót głowy”, fot. Opera Nova w Bydgoszczy
Wizualizacja sceniczna spektaklu „Operowy zawrót głowy”, fot. Opera Nova w Bydgoszczy

Propozycje kulturalne na weekend

Zbliżający się Dzień Dziecka jest dobrą okazją, by podarować pociechom wyjątkowy prezent w postaci wspólnego wyjścia do opery, teatru czy na warsztaty artystyczne. Kujawsko-pomorskie instytucje kultury przygotowały na najbliższy weekend interesującą ofertę, nie tylko dla najmłodszych.

 

W Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu trwa festiwal Kontakt. W najbliższy piątek do obejrzenia „#FollowTheRabbit”, „Nie chcę tego oglądać” oraz próba spektaklu „100 razy Lenz”. W sobotę miłośnicy twórczości Wiliama Shakespeare’a będą mieli okazję obejrzeć interpretacje „Burzy” w jidysz. „Der Szturem. Cwiszyn/Burza. Pomiędzy” zrealizowany przez Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich. Więcej informacji na stronie teatru.

 

Jutro (28 maja) w dniu 40. rocznicy śmierci Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy odbędzie się koncert online „Mesjasz”. Koncertu będzie można wysłuchać o godzinie 19 na kanale YouTube filharmonii. Więcej informacji na stronie placówki.

 

„Operowy zawrót głowy” to muzyczny spektakl familijny, dzięki któremu dzieci 6 -12 lat mają niepowtarzalną szansę pierwszego kontaktu z klasyczną formą opery i szeroko rozumianej estetyki muzyki klasycznej. Opera Nova w Bydgoszczy zachęca do wspólnej zabawy 29 i 30 maja oraz 1 i 2 czerwca. Każdego dnia miniopera zaczyna się o godzinie 17, bilety do kupienia na stronie placówki.

 

Dziś (27 maja) w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy o godzinie 18 zostanie otwarta wystawa poświęcona malarstwu Erwina Sówki. Prace wybitnego polskiego artysty będzie można oglądać w Salonie Hoffman KPCK. Przygotowany wernisaż jest pośmiertnym hołdem złożonym artyście. Więcej informacji o wystawie na stronie internetowej

 

W sobotę w Pałacu Lubostroń o godzinie 16 odbędzie się koncert „Ruty umajone” zespołu Ruty Uwite. Wstęp jest bezpłatny, obowiązują wejściówki, które można odebrać w biurze pałacu oraz w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury. Więcej informacji na stronie internetowej.

 

Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości dziecka w Toruniu zaprasza do „Dołącz do Nas”. Na stronie placówki można oglądać wystawę autoportretów dziecięcych z różnych krajów, które mogą być inspiracją do stworzenia własnego. Prace można nadsyłać do 14 czerwca na adres filia@galeriadziecka.com lub za pośrednictwem Facebooka: https://www.facebook.com/galeriaiosrodekplastycznejtworczoscidziecka.

 

 Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu 1 czerwca organizuje warsztaty „Teatralny plac zabaw”. Dzieci w wieku 4-6 lat o godzinie 16.30 zapraszamy na „Popołudniowe figle psoty i żarty”. O 17.30 dzieci 7-11 lat wezmą udział w „Teatralnym rozruchu”. Natomiast o 19 zaczną się „Wieczorne dyrdymałki. Kojące opowieści z muzyką na żywo”. Ilość miejsc ograniczona, termin zgłoszeń do 31 maja. Więcej informacji na stronie placówki.

 

Urząd Marszałkowski jest organem prowadzącym dla 15 instytucji kultury w województwie kujawsko pomorskim. Poza wymienionymi powyżej, są to również:

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

27 maja 2021 r.