Aktualności

Fot. Andrzej Goiński/ UMWKP
Fot. Andrzej Goiński/ UMWKP

Kujawsko-Pomorskie oczami filmowców – konkurs

„Ludzie Wisły”, „Rejs”, „Excentrycy” i „Belfer” – to tylko kilka z dziesiątek produkcji, w których za plener posłużyło nasze województwo. Zapraszamy do stworzenia kolejnych obrazów promujących miejsca znajdujące się na Kujawsko-Pomorskiej Trasie Filmowej. Konkurs trwa do 13 czerwca. Do wygrania 10 tysięcy złotych.

 

Konkurs polega na przygotowaniu maksymalnie dziesięciominutowego filmu inspirowanego dotychczasowymi produkcjami zrealizowanymi na terenie województwa kujawsko-pomorskiego i promującego miejsca znajdujące się na Kujawsko-Pomorskiej Trasie Filmowej. Na zgłoszenia czekamy do 13 czerwca.

 

 

Konkursowe produkcje zostaną opublikowane na stronie internetowej. Finał i ogłoszenie wyników odbędą się 4 lipca w ramach specjalnego pokazu podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest w Toruniu. Twórcy najlepszego filmu otrzymają 10 tysięcy złotych. Podczas wydarzenia przyznana zostanie także nagroda publiczności w wysokości tysiąca złotych, a dla osób, które napiszą najlepsze recenzje filmowe, przewidziano trzy nagrody w wysokości 500 złotych.

 

O przyznaniu nagród zadecyduje jury złożone ze związanych z naszym regionem osobowości świata filmu: aktorki Olgi Bołądź, aktora Piotra Głowacki, reżysera i scenarzysty Marcina Sautera, a także przedstawicieli blogosfery – youtubera Adriana Killara, twórcy wideobloga Trip Hunter Podróże Piotra Niemczewskiego oraz Agnieszki Pisarek z kanału Sfilmowani.

 

Departament Promocji

oraz Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

27 maja 2021 r.