Aktualności

„Ciao ciao bambina” w Teatrze Muzycznym, fot. Marek Mrozowicz
„Ciao ciao bambina” w Teatrze Muzycznym, fot. Marek Mrozowicz

Proponujemy na walentynki

Dzień świętego Walentego w Kujawsko-Pomorskiem to przede wszystkim doroczne Walentynki Chełmińskie. Z myślą o święcie zakochanych także wojewódzkie instytucje kultury przygotowały specjalny walentynkowy program. Zapraszamy na koncerty do Filharmonii Pomorskiej, Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni, Pałacu Lubostroń i Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu.

 

Z okazji walentynek Filharmonia Pomorska proponuje dwa koncerty. W piątek (12 luty) Orkiestra Symfoniczna FP pod batutą Michaela Maciaszczyka zaprezentują muzyczne obrazy wielkich miłości Tristana i Izoldy (preludium i śmierć Izoldy z słynnej opery Wagnera) oraz Romea i Julii (I i II Suita z baletu „Romeo i Julia” Prokofiewa). Podczas koncertu publiczność wysłucha także Koncertu fortepianowego C-dur KV 415 Mozarta w wersji na harfę w interpretacji Marie-Pierre Langlamet, solistki filharmoników berlińskich. W niedzielę (14 luty) z okazji święta zakochanych pianista Tomasz Betka zaprezentuje utwory ze swojego najnowszego albumu „Miniatures”. Więcej.

 

W dzień zakochanych Ośrodek Chopinowski w Szafarni zaprasza na wieczór poetycki „Odrobina ciebie i cząstka mnie przygotowany przez Grupę Poezjo w składzie Magdalena Cybulska-Stasiak (recytacja), Violetta Struczyńska (śpiew), Dariusz Jaskólski (śpiew, gitara), gościnnie: Adam Drąg (gitara, śpiew). Koncert stanowić będzie połączenie recytacji wierszy Magdaleny Cybulskiej-Stasiak z piosenkami o miłości autorstwa Dariusza Jaskólskiego. Wszystkie utwory, zarówno poezja jak i muzyka, zostały stworzone specjalnie na tę okazję. Więcej.

 

Na „Rozśpiewane walentynkowe qui pro quo” zaprasza Pałac Lubostroń w Lubostroniu. W niedziele na pałacowej scenie wystąpią Maciej Witkiewicz (bas-baryton), Wojciech Dyngosz (baryton), Dorota Kluczyńska-Tlałka (fortepian) oraz studenci klasy śpiewu Macieja Witkiwicza z Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. W programie pieśni między innymi Mozarta, Rachmaninowa, Griega, Rossiniego i Moniuszki. Więcej.

 

Teatr Muzyczny w Toruniu zaprasza na spektakl muzyczny „Ciao Ciao Bambina”, inspirowany życiem Marino Mariniego. Także w niedzielę w wykonaniu Nicoli Palladiniego usłyszymy znane przeboje, między innymi Marina”, „Volare”, „Nie płacz kiedy odjadę”, które będą towarzyszyć opowieści o życiu Mariniego. Więcej.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

10 lutego 2014 r.