Aktualności

Plakat

Premiera w Teatrze Muzycznym

Musical „Tajemnica Tomka Sawyera” to kolejna propozycja Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu. Premiera odbyła się wczoraj (1 czerwca) w Sali widowiskowej Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki.

 

Spektakl jest oparty na motywach powieści dla dzieci „Przygody Tomka Sawyera” Marka Twaina. Muzykę napisał znany toruński bluesman Sławomir Wierzcholski, za reżyserię odpowiada Giovanny Castellanos, Kolumbijczyk od dwudziestu lat mieszkający w Polsce.  Musical zawierał będzie jedenaście piosenek  nawiązujących do XIX-wiecznej, amerykańskiej muzyki folk, w stylu hillbilly. Jest to jednak tylko punkt wyjścia: w harmonii, melodyce i aranżacji utworów pojawią się również elementy bluesa, country, muzyki soul oraz odrobiny rapu.  Na scenie wystąpi także zespół taneczny, dla którego choreografię stworzyli Witold Jurewicz i Marlena Bełdzikowska.

 

W spektaklu zobaczymy  aktorów znanych już z wcześniejszych produkcji teatru: Radosława Smużnego i Michała Cyrana oraz nowe twarze: Magdalenę Smuk, Mateusza Deskiewicza, Adama Mortasa, Klaudię Kuchtyk, Agnieszkę Brenzak i Barłomieja Sudaka.

 

„Tajemnica Tomka Sawyera” to pierwsza premiera Teatru Muzycznego na Jordankach. List intencyjny w sprawie przekazania Sali widowiskowej CKK Jordanki jako głównej sceny teatru podpisali 16 grudnia ubiegłego roku marszałek Piotr Całbecki i prezydent Torunia Michał Zaleski. Więcej na ten temat.

 

Więcej na stronie Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego, instytucji kultury samorządu województwa.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

30 maja 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 2 czerwca 2016 r.