Aktualności

Fragment plakatu - Dziadek do orzechów - premiera 15 grudnia

Premiera w Horzycy

„Dziadek do orzechów. Nowe historie” w reżyserii Darii Kopiec to kolejna premiera w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu. Pierwsza inscenizacja spektaklu inspirowanego utworem E.T.A Hoffmanna w sobotę (15 grudnia).

 

Zbliżająca się premiera w Horzycy to spektakl o potrzebie empatii i dialogu międzypokoleniowego. Twórcy „Dziadka do orzechów. Nowych historii” zabierają widzów w podróż do krainy, w której fikcja miesza się z dokumentem. Nie jest to magiczny, słodki Disneyland. To miejsce, w którym doświadczymy zarówno tego, co trudne, jak i tego, co daje siłę i nadzieję – spotkania z drugim człowiekiem. Na scenie obok aktorek i aktorów Teatru Horzycy wystąpią seniorzy. To właśnie z nimi spotkają się postaci hoffmannowskiego opowiadania. Co będą mieli im do powiedzenia? Niektóre tematy z ich przeszłości przez wiele lat były niewypowiedziane.

 

Scenariusz: Martyna Lechman, muzyka: Natalia Czekała, scenografia: Matylda Kotlińska, kostiumy: Patrycja Fitzet, choreografia: Jacek Owczarek. Udział biorą: Joanna Rozkosz, Marcel Borowiec (gościnnie), Paweł Kowalski, Anna Romanowicz-Kozanecka, Bartosz Woźny, Maria Kierzkowska, Jolanta Teska, Paweł Tchórzelski oraz seniorzy: Halina Gumowska, Katarzyna Karow, Danuta Kwasowska, Maria Nowińska, Krystyna Nowak-Malczewska, Elżbieta Pawłowicz, Elżbieta Supczińska, Janusz Kwasowski, Janina Voit, Sławomir Bagiński, Andrzej Benetkiewicz.

 

Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu jest instytucją kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. Więcej informacji o spektaklu na stronie teatru.

 

Teatr im. Wilama Horzycy

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

11 grudnia 2018 r.

 

Plakat - Dziadek do orzechów