Aktualności

afisz

Premiera i Wilamy

W toruńskim Teatrze Horzycy w sobotę prapremiera sztuki „Kansas” w reżyserii Marcina Wierzchowskiego oraz gala wręczenia statuetek Wilama z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.

 

Inspiracją dla autorskiego spektaklu „Kansas” jest „Czarnoksiężnik z Kariny Oz” Lymana Franka Bauma. Podobnie jak w tej słynnej opowieści akcja rozpoczyna się w Kansas, a główna bohaterka nosi imię Dorotka.  W tytułowym miejscu zaczyna się dziać źle. Kiedyś było ostoją ludzkiej solidarności, pracowitości, pobożności i sprawiedliwości. Dziś, w celu przywróceniu dawnego ładu, Dorotka musi wyruszyć w podróż. Jej wyprawa jest też wyzwaniem rzuconym ogarniającemu ją zwątpieniu w to, że człowiek jest z natury dobry.

 

Statuetka Wilama projektu Zbigniewa Mikielewicza przedstawiająca postać kłaniającą się przed kurtyną w świetle reflektora zostanie wręczona po raz piętnasty. Otrzymają ją instytucje i osoby prywatne wspierające toruńską scenę i działające na jej rzecz. W kategorii najpopularniejsza aktorka lub aktor nagrodę przyznaje tradycyjnie w głosowaniu publiczność.

 

Czytaj też o innych propozycjach kulturalnych na weekend: Kultura: premiera teatralna, wystawy i koncerty.

 

Teatr Wilama Horzycy jest instytucją kultury samorządu województwa.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

27 marca 2015 r.