Aktualności

O sportowej ofercie na orlikach

O sportowej ofercie na orlikach

„Nasz Orlik” to rządowy program wspierania samorządów lokalnych w tworzeniu atrakcyjnej oferty sportowej prezentowanej na działających w całym kraju kompleksach „Moje boisko-Orlik 2012”. Dzisiaj (31 marca) w Muzeum Etnograficznym w Toruniu odbędzie się konferencja poświęcona realizacji przedsięwzięcia w naszym regionie. W Kujawsko-Pomorskiem działa 213 orlików.

 

Spotkanie jest współorganizowane przez Urząd Marszałkowski  oraz Fundację Rozwoju Kultury Fizycznej w Pucku – operatora krajowego programu „Nasz Orlik”. W programie między innymi przedstawienie informacji o realizacji programów sportu powszechnego, rozmowy o realizacji programu „Nasz Orlik” oraz dyskusja o roli animatorów pracujących na orlikach.

 

W ciągu pięciu lat realizacji rządowo-samorządowego programu budowy boisk sportowych „Moje Boisko – Orlik 2012” w naszym regionie w powstało w sumie 213 takich obiektów. Korzystają z nich mieszkańcy 111 gmin, a swojego orlika ma 77 procent gmin w regionie. Kujawsko-Pomorskie jest w krajowej czołówce regionów uczestniczących w programie. Pod względem liczby orlików jesteśmy trzecim regionem w Polsce po województwach wielkopolskim (299 orlików) i mazowieckim (259). Informacje o działających w Kujawsko-Pomorskiem orlikach prezentuje uruchomiona na naszym portalu interaktywna mapa tutaj.

 

Więcej o programie „Nasz Orlik” tutaj

 

Czytaj też:

Pytamy o sport

Region w sportowej czołówce

 

Beata Krzemińska

Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

31 marca 2015 r.