Aktualności

Fot. Tymon Markowski
Fot. Tymon Markowski

Pracownie dla zawodowców

Samorząd Bydgoszczy wyremontuje i wyposaży pracownie kształcenia praktycznego w przeznaczonej dla osób niepełnosprawnych intelektualnie specjalnej Zasadniczej Szkole Zawodowej nr 5. Środki na inwestycję, ponad milion złotych, pochodzą z naszego RPO. 22 lutego w Urzędzie Marszałkowskim miało miejsce podpisanie umowy o dofinansowanie.

 

Placówka kształci m. in. w zawodach cukiernika, fryzjera, kucharza i krawca, jej absolwenci znajdują też zatrudnienie jako pracownicy pomocniczy w hotelach. Budynek, w którym funkcjonuje, wymaga remontu, sprzęt jest mocno wyeksploatowany i zniszczony. Dotacja, którą uruchamia złożony na umowie podpis marszałka Piotra Całbeckiego, umożliwi solidny remont modernizacyjny i zakup wyposażenia dla pięciu pracowni praktycznej nauki zawodu dla osiemdziesięciorga uczniów. Inwestycja zakończy się w połowie grudnia.

 

W wyniku rozstrzygniętego w grudniu ubiegłego roku konkursu RPO o dofinansowanie projektów inwestycyjnych, dotyczących modernizacji specjalnych placówek kształcenia zawodowego, podobne przedsięwzięcia zostaną przeprowadzone także w dwóch innych placówkach – Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w  Grudziądzu i bydgoskim Ośrodku Braille’a. W naborze konkursowym złożono trzy wnioski aplikacyjne, wszystkie znalazły się na liście wybranych do dofinansowania.

 

 

Czytaj też Ośrodek Braille’a rozbuduje bazę dydaktyczną

 

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

22 lutego 2017 r.

Ostatnia aktualizacja: 23 lutego 2017 r.

 

Ceremonia podpisania umowy o dofinansowanie, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP