Aktualności

Gala konkursu Pracownik Socjalny Kujaw i Pomorza, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Gala konkursu Pracownik Socjalny Kujaw i Pomorza, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Pracownicy socjalni: wsparcie i serce

Marszałek Piotr Całbecki i radna województwa Katarzyna Lubańska spotkali się we wtorek (28 listopada) z laureatami przeprowadzonego po raz pierwszy konkursu Pracownik Socjalny Kujaw i Pomorza. Dzień poświęcony ludziom wykonującym tę odpowiedzialną pracę obchodziliśmy 21 listopada.

 

– Pomoc, którą niesiecie tysiącom ludzi, i okazywane im serce to często jedyne wsparcie, jakiego doświadczają w życiu. Nie tylko wykonujecie swoje obowiązki, ale i realizujecie wasze powołanie. Wasza praca, szlachetna, piękna, bywa niestety niedoceniania. Stąd konkurs i dzisiejsza gala, poprzez które chcemy ją i was pokazać i publicznie uhonorować – mówił podczas spotkania marszałek Piotr Całbecki.

 

Wyróżnienia w konkursie otrzymały:

  • Katarzyna Derkowska z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wąbrzeźnie
  • Liliana Maciejewska z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chełmnie
  • Krystyna Siry z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Płużnicy
  • Joanna Szczygielska z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gniewkowie
  • Anna Warlikowska z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubiczu
  • zespół pracowników socjalnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bydgoszczy w składzie: Izabela Chrabąszcz-Klimas, Emilia Haberska, Hanna Smolarz,Paulina Madejewska, Sylwia Kaczorek, Mikołaj Tomczyk
  • zespół projektowy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nakle nad Notecią w składzie Anna Woźniak i Klaudia Pałubicka
  • zespół pracowników socjalnych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Inowrocławiu w składzie: Monika Brudzińska, Agata Chrzanowska, Krystyna Migdał, Lidia Ruszkiewicz, Ewa Więcek.

 

W gali, która odbyła się w Pałacu Dąmbskich w Toruniu, uczestniczyli również dyrektor Departamentu Spraw Społecznych i Zdrowia w Urzędzie Marszałkowskim Krystyna Żejmo-Wysocka i dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Adam Szponka.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

29 listopada 2023 r.

Ostatnia aktualizacja: 30 listopada 2023 r.