Aktualności

Pożegnanie kontyngentu KFOR

Pożegnanie kontyngentu KFOR

Na terenie koszar 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbyła się w poniedziałek (18 maja) uroczystość pożegnania żołnierzy Narodowego Elementu Wsparcia Logistycznego XXXII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR (Kosovo Force), który w tym tygodniu rozpoczyna rotowanie swojego stanu osobowego w rejon wykonywania zadań mandatowych.

 

W imieniu samorządu województwa wicemarszałek Zbigniew Ostrowski podziękował żołnierzom za wysiłek i trud włożone w szkolenia i proces przygotowujący ich do realizacji zadań w rejonie misji. Podkreślił, że ostatnie dramatyczne wydarzenia na granicy kosowsko-macedońskiej, tj. zbrojne starcia między bojówkarzami albańskimi i kosowskimi a milicją macedońską, najdobitniej świadczą że zadania mandatowe, wypełniane przez Siły Międzynarodowe w Republice Kosowa, jak również w Byłej Jugosłowiańskiej Republice Macedońskiej oraz w Bośni i Hercegowinie, nadal pozostają aktualne.

 

– Jestem przekonany, że będziecie państwo rzetelnie i z pełnym zaangażowaniem wypełniać powierzone wam obowiązki. Życzę wam bezpiecznej realizacji misji i żołnierskiego szczęścia – zakończył wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

 

 

Gabinet Marszałka

Urząd Marszałkowski

 

19 maja 2015 r.