Aktualności

Chełmińskie wyprawy z kijami organizowane przez Stowarzyszenie „Porozumienie Chełmińskie”, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.pl
Chełmińskie wyprawy z kijami organizowane przez Stowarzyszenie „Porozumienie Chełmińskie”, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.pl

Pozarządówki aktywizują i integrują

Z myślą o seniorach i młodzieży samorząd województwa dofinansuje w tym roku organizację blisko 80 imprez rekreacyjnych, spotkań oraz zajęć edukacyjnych. Wsparcie podzieliliśmy w trzech konkursach na realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe.

 

– Rolą samorządu województwa jest dostrzegać i wspierać wartościowe aktywności i działania organizacji pozarządowych, które wpisują się w nasze statutowe cele i których nigdy nie bylibyśmy w stanie zrealizować, gdyby nie zaangażowanie tysięcy osób pracujących na co dzień w tych organizacjach – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Z myślą o aktywizacji i integracji społecznej seniorów 90 tysięcy złotych wsparcia trafiło na realizację 32 imprez rekreacyjnych, zlotów, spotkań i zajęć edukacyjnych dla osób starszych. Wśród dofinansowanych projektów są zajęcia „Jesienią, pora na seniora” organizowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Pruskie (powiat świecki), projekt „Seniorze wyjdź z domu i zacznij zdrowy i aktywny styl życia” przegotowany przez Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Golubiu-Dobrzyniu oraz zajęcia zooterapii i arteterapii organizowane przez Stowarzyszenie „Bydgoska Pomoc Społeczna”. Lista wszystkich projektów.

 

Kolejne dwa konkursy dotyczyły organizacji ciekawych i atrakcyjnych zajęć dla dzieci i młodzieży. Suma wsparcia na realizację 47 przedsięwzięć to blisko pół miliona złotych.

 

Pierwszy konkurs ogłoszono z myślą o młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym. Wsparcie trafiło między innymi na organizację półkolonii na Jeziorem Starogrodzkim przez Europejskie Centrum Wymiany Młodzieży im. Kurta Schumachera w Chełmnie, wyjazd dzieci osieroconych na obóz fotograficzny, organizowany przez toruńską Fundację Światło oraz VIII Ogólnopolskie Warsztaty Artystyczne „Radosne Serca”, organizowane przez bydgoską Fundację  Nowe Pokolenie w hołdzie Janowi Pawłowi II. Lista wszystkich projektów.

 

Drugi konkurs dotyczył wspierania prac wychowawczych realizowanych przez organizacje młodzieżowe. To między innymi zloty i inne wydarzenia organizowane przez kujawsko-pomorskich harcerzy ze Związku Harcerstwa Polskiego oraz Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej, a także projekty Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Regionalnego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Uczniowskiego Klubu Sportowego As Kruszyn (powiat włocławski), Włocławskiego Klubu Sportów Walki oraz Uczniowskiego Klubu Sportowego Cyprianka (powiat włocławski). Lista wszystkich projektów

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

10 sierpnia 2017 r.