Aktualności

400-tysięczny pasażer odprawiony w Bydgoszczy, fot. PLB
400-tysięczny pasażer odprawiony w Bydgoszczy, fot. PLB

Port Lotniczy w Bydgoszczy – 400 tysięcy pasażerów w tym roku

Nasz regionalny Port Lotniczy w Bydgoszczy kończy rok w znakomitym stylu. Dziś (20 grudnia), z udziałem wicemarszałka Ostrowskiego, świętowano w nim odprawienie czterystutysięcznego pasażera.

 

Rok 2018 jest najlepszym w historii bydgoskiego Portu Lotniczego. Pozytywny trend dał się zauważyć już w pierwszym kwartale. W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2018 przez bydgoskie lotnisko przewinęło się ponad 75 tysięcy pasażerów, o 25 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Maj był siódmym z kolei miesiącem dwucyfrowych wzrostów i najlepszy majem w historii lotniska – wzrost w porównaniu do maja 2017 wyniósł ponad 18 proc., z usług lotniska skorzystało 35,5 tysiąca pasażerów. Pierwsze 5 miesięcy 2018 roku port zamknął liczbą 145 803 odprawionych pasażerów (wzrost o 25 proc. w porównaniu z okresem styczeń-maj 2017). Wzrost zainteresowania pasażerów dotyczy szczególnie codziennych połączeń do wielkiego portu przesiadkowego we Frankfurcie, lotów do Lwowa oraz kierunków do Wielkiej Brytanii. Jeszcze wiosną kierownictwo PLB deklarowało, że przekroczenie  pułapu 400 tysięcy pasażerów do końca roku jest realne.

 

– Nasz Port Lotniczy rozwija się zgodnie z planem, długofalowe decyzje okazały się słuszne. W tym biznesie potrzebna jest cierpliwość, wyniki lotniska z ostatniego roku tego dowodzą. Liczymy na dalszy rozwój – podkreślił w swoim wystąpieniu wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

 

– To ważne wydarzenie dla naszego lotniska, symbolicznie podkreślające przełomowość tego roku – powiedział na konferencji prasowej prezes PLB Tomasz Moraczewski. – Ostatnie kilkanaście miesięcy to nie tylko wyraźny wzrost ruchu pasażerskiego, ale również zmiany w obrębie samego lotniska. Kolejna zaplanowana modernizacja pozwoli na dalszą poprawę standardów obsługi podróżnych, co powinno umożliwić rozwój w kolejnych latach.

 

Czterystutysięczną pasażerką okazała się pani Natalia z Nowego Miasta Lubawskiego (Warmińsko-Mazurskie), która odleciała dziś do Londynu ze stosownym certyfikatem oraz prezentami: dwuosobowym voucherem na lot do Londynu od lotniska i zestawem świątecznych upominków od marszałka województwa.

 

Port Lotniczy Bydgoszcz

i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

20 grudnia 2018 r.

 

400-tysięczny pasażer odprawiony w Bydgoszczy, fot. PLB400-tysięczny pasażer odprawiony w Bydgoszczy, fot. PLB400-tysięczny pasażer odprawiony w Bydgoszczy, fot. PLB400-tysięczny pasażer odprawiony w Bydgoszczy, fot. PLB