Aktualności

Otwarcie nowej hali odlotów PLB, fot. Tymon Markowski
Otwarcie nowej hali odlotów PLB, fot. Tymon Markowski

Port Lotniczy Bydgoszcz: terminal pasażerski po rozbudowie

Marszałek Piotr Całbecki uczestniczył 10 października w otwarciu rozbudowanej hali odlotów w regionalnym Porcie Lotniczym w Bydgoszczy. Obiekt został powiększony o tysiąc metrów kwadratowych, do dyspozycji pasażerów są m. in. nowa restauracja z widokiem ma płytę lotniska, liczne sklepy, salonik VIP i plac zabaw dla dzieci.  

 

– Regionalne porty lotnicze, w tym nasz bydgoski, mają do spełnienia ważną rolę zarówno w krajowej sieci połączeń lotniczych, jak i w budowaniu warunków dla rozwoju gospodarki. Trzeba powiedzieć wprost: bez lotniska nasza pozycja w zabieganiu o inwestorów i inwestycje, a także w międzynarodowej wymianie handlowej byłaby znacznie gorsza. To dobrze, że Port Lotniczy Bydgoszcz rozwija się i zabiega o pasażerów. Bardziej komfortowe warunki w terminalu pasażerskim to właściwy kierunek działań – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

 

Inwestycja została podzielona na etapy. W pierwszym rozbudowano istniejącą halę na poziomie parteru, dzięki czemu strefa pasażerska została powiększona o 250 metrów kwadratowych. Drugi, właśnie zakończony, dotyczył przebudowy przestrzeni na pierwszym piętrze budynku (720 metrów kwadratowych), zajmowanej poprzednio między innymi przez biura i taras widokowy. Powstały tu sklepy (w tym wolnocłowe), restauracja z panoramicznym widokiem na startujące i lądujące samoloty, salonik dla VIP-ów i specjalnie zaprojektowany „lotniczy” plac zabaw dla dzieci. Środki (6 mln złotych) wyasygnowała spółka Port Lotniczy Bydgoszcz, która przygotowuje się obecnie do dalszej rozbudowy terminala.

 

Port Lotniczy Bydgoszcz jest spółką akcyjną z większościowym udziałem samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. W formie dokapitalizowania oraz dotacji (na inwestycje i działania promocyjne) przekazaliśmy jej w ostatnim czasie 175 milionów złotych. Wśród zrealizowanych ostatnio projektów jest m. in. instalacja systemu informatycznego, pozwalającego na zarządzenie ruchem lotniczym i zespołami obsługi naziemnej, połączonego z systemem informacji wizualnej dla podróżnych.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

10 października 2016 r.

ostatnia aktualizacja: 11 października 2016 r.

 

Otwarcie nowej hali odlotów PLB, fot. Tymon MarkowskiOtwarcie nowej hali odlotów PLB, fot. Tymon MarkowskiOtwarcie nowej hali odlotów PLB, fot. Tymon MarkowskiOtwarcie nowej hali odlotów PLB, fot. Tymon MarkowskiOtwarcie hali odlotów PLB, fot. Bartłomiej WójcikOtwarcie hali odlotów PLB, fot. Bartłomiej WójcikOtwarcie hali odlotów PLB, fot. Bartłomiej WójcikOtwarcie hali odlotów PLB, fot. Bartłomiej WójcikOtwarcie hali odlotów PLB, fot. Bartłomiej WójcikOtwarcie hali odlotów PLB, fot. Bartłomiej Wójcik