Aktualności

Stacja pomp w Czarnowie w gminie Zławieś Wielka, fot. KPZMiUW we Włocławku
Stacja pomp w Czarnowie w gminie Zławieś Wielka, fot. KPZMiUW we Włocławku

Pompy ochronią przed powodzią

Dobiegła końca kolejna inwestycja w zakresie tworzenia skutecznego systemu przeciwpowodziowego w gminie Zławieś Wielka, zrealizowana dzięki środkom Urzędu Marszałkowskiego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013. We wtorek (24 listopada) odbyła się ceremonia uroczystego odbioru końcowego przebudowy stacji pomp na Kanale Dolnym w Czarnowie.

 

W ubiegłym miesiącu oddano do użytku automatyczną pompownię i śluzę wałową na Kanale Górnym w Czarnowie, które powstały dzięki 5 milionom złotych wsparcia z naszego RPO. Stacja pomp będzie działać w okresach wysokiej wody na Wiśle, zabezpieczając przed podtopieniami tereny powyżej przepustu na drodze krajowej nr 80 Bydgoszcz-Toruń (WIĘCEJ).

 

24 listopada odbył się uroczysty odbiór kolejnej inwestycji w Czarnowie: przebudowy stacji pomp zlokalizowanej w rejonie przejścia Kanału Dolnego przez wał przeciwpowodziowy Wisły. W ramach inwestycji zainstalowano trzy nowoczesne pompy, które zastąpiły stare i mało wydajne agregaty. Zmodernizowano także budynek stacji pomp oraz niezbędną infrastrukturę. Inwestorem był marszałkowski Kujawsko-Pomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych we Włocławku. Wartość inwestycji to 5,7 miliona złotych.

 

Czytaj też: Wał po przebudowie

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

25 listopada 2015 r.

 

Stacja pomp w Czarnowie w gminie Zławieś Wielka, fot. KPZMiUW we WłocławkuStacja pomp w Czarnowie w gminie Zławieś Wielka, fot. KPZMiUW we WłocławkuStacja pomp w Czarnowie w gminie Zławieś Wielka, fot. KPZMiUW we WłocławkuStacja pomp w Czarnowie w gminie Zławieś Wielka, fot. KPZMiUW we Włocławku