Aktualności

Fot. Łukasz Piecyk dla UMWKP
Fot. Łukasz Piecyk dla UMWKP

Polsko-chorwackie spotkania teologiczne

Marszałek Piotr Całbecki spotkał się 20 lipca w Urzędzie Marszałkowskim z grupą polskich i chorwackich teologów i studentów teologii, którzy uczestniczyli w zajęciach letniej szkoły poświęconej teologicznej i filozoficznej spuściźnie Jana Pawła II.

 

Organizatorami wakacyjnych debat, które odbywały się w kończącym się tygodniu pod hasłem „W poszukiwaniu tożsamości i wyzwań duszpasterskich”, są Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i toruńskie Wyższe Seminarium Duchowne. Ich partnerzy ze strony chorwackiej to Uniwersytet w Zagrzebiu i seminarium w Rijece. Wśród poruszanych tematów znalazła się m. in. problematyka obecności religii i religijności w środowiskach młodych ludzi.

 

Chorwaccy goście spotkali się także z emerytowanym biskupem toruńskim Andrzejem Suskim. Uczestniczyli też w kilku wycieczkach po naszym regonie – zwiedzili Toruń,  odwiedzili Ośrodek Chopinowski w Szafarni i ośrodek młodzieżowy im. Księdza Jerzego Popiełuszki w Górsku.

 

Polski papież, święty Kościoła katolickiego, patron województwa kujawsko-pomorskiego, jest ważną postacią dla chrześcijańskiej społeczności w Chorwacji.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

20 lipca 2018 r.

ostatnia aktualizacja: 23 lipca 2018 r.

 

Fot. Łukasz Piecyk dla UMWKPFot. Łukasz Piecyk dla UMWKPFot. Łukasz Piecyk dla UMWKPFot. Łukasz Piecyk dla UMWKP