Aktualności

Wakacyjne warsztaty plastyczne w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl
Wakacyjne warsztaty plastyczne w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Polecamy na sierpniowe wakacje

Podczas wakacyjnego sierpnia dzieci i młodzież w Kujawsko-Pomorskiem z pewnością nie będą się nudzić. Liczne gry, zabawy, warsztaty plastyczne, muzyczne i teatralne to tylko część z tego, co przygotowały dla najmłodszych wojewódzkie instytucje kultury.

 

W sierpniowe czwartki w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu odbywać się będą zajęcia plastyczne dla dzieci szkolnych. Goście galerii będą mogli zapoznać się z różnorodnymi technikami plastycznymi i graficznymi. Zajęcia co roku cieszą się dużą popularnością, dlatego warto już rezerwować miejsce. Koszt 7 zł od osoby, zapisy pod numerem: 56 622 75 34. Więcej na stronie galerii.

 

Interesujący wakacyjny program przygotowano  w Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu. 11 sierpnia w ogrodzie książnicy przy Słowackiego odbędzie się rodzinne granie w planszówki, w filii na Fałata zaplanowane spotkanie z komiksami, „Słonie na Rubinkowie” – to tytuł sierpniowych zajęć dla dzieci, na które zaprasza biblioteka przy ul. Łyskowskiego. W filii na Lelewela od 6 do 10 odbędą się zajęcia plastyczne, zabawy ruchowe i lektura wybranych fragmentów książek z serii „Najfutbolniejsi” Roberta Santiago. Więcej  na stronie książnicy.

 

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zaprasza na cykle zajęć edukacyjnych, które będą odbywać się do końca wakacji w dwóch tematach: „Podróże po świecie z Nelą, małą reporterką” w oparciu o serię książek podróżniczych oraz „Rok 2018 – Rokiem Bydgoskiego Dziedzictwa Przemysłowego”. W czwartki na strychu biblioteki będą czekać na dzieci przedpołudniowe seanse filmowe. Więcej na stronie biblioteki.

 

Muzeum Etnograficzne w Toruniu również przygotowało bogaty wakacyjny program. W sierpniowe czwartki odbędą się spotkania z bajką ludową dla dzieci w wieku szkolnym. Nie zbraknie również warsztatów twórczych „Kociołek ze Sztuką” dla dzieci w wieku od 8 lat oraz zajęć dla grup zorganizowanych „Wakacyjne wyprawy w przeszłość” i „100 lat temu na wsi”. Muzeum zaprasza również do zwiedzania nowo otwartego Olenderskiego Parku Etnograficznego w Wielkiej Nieszawce. Więcej na stronie muzeum.

 

Warsztaty artystyczne i festyny rodzinne to propozycje na wakacyjny sierpień ze strony Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku. Wśród tematyki zajęć dla rodzin i grup zorganizowanych znajdą się album na zdjęcia ręcznie robiony tradycyjne pożywienie na Kujawach, dawne zawody, zabawki i moda ludowa, zdobienie wnętrz i zachowanie przy stole. Z kolei tematem festynów będzie życie dawnej wsi. Więcej na stronie muzeum.

 

18 sierpnia w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy grupa trzy Słowa i przyjaciele zorganizuje bajkę improwizowaną „W magicznej krainie”, w której mali widzowie decydują jakie będą losy bohaterów i kogo spotkają na swojej drodze. Więcej na stronie KPCK.

 

Pałac Lubostroń zaprasza na spotkania „Wakacje z Pałacem Lubostroń”, które odbędą się od 6 do 10 sierpnia. W programie warsztaty z projektowania i druku 3D, z kreatywnego spędzania czasu, kulinarne, a także zwiedzanie pałacu, przejazdy bryczką, mini koncerty, animacje, wspólne gry i zabawy. Na zakończenie wakacji 26 sierpnia odbędzie się koncert z cyklu „Pałac dzieciom”. Więcej na stronie pałacu.

 

Muzeum Archeologiczne w Biskupinie na sierpień proponuje turniej wojów, plener ceramiczny oraz kończące wakacje gry i zabawy z przeszłości. Już we wrześniu odbędzie się kolejna edycja Festynu Archeologicznego. Więcej na stronie muzeum.

 

Ośrodek Chopinowski w Szafarni w wakacje zaprasza do wzięcia udziału w zajęciach edukacyjnych w postaci audycji muzycznych, które skierowane są do dzieci młodszych, młodzieży, jak  i dorosłych i dotyczą wielu aspektów życia i twórczości Fryderyka Chopina – jego pobycie w Szafarni, inspiracjach muzyka ludową czy poczucia patriotyzmu. Więcej na stronie ośrodka.

 

Z kolei Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu prowadzi cykle zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, między innymi w zakresie teatru i filmu. Więcej na stronie WOAK-u.

  

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

6 sierpnia 2018 r.

 

Wakacyjne warsztaty plastyczne w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plWakacyjne warsztaty plastyczne w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plWakacyjne warsztaty plastyczne w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plWakacyjne warsztaty plastyczne w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plWakacyjne warsztaty plastyczne w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plWakacyjne warsztaty plastyczne w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plWakacyjne warsztaty plastyczne w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plWakacyjne warsztaty plastyczne w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plWakacyjne warsztaty plastyczne w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plWakacyjne warsztaty plastyczne w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl