Aktualności

Drwęca na Pojezierzu Brodnickim, fot. Daniel Pach
Drwęca na Pojezierzu Brodnickim, fot. Daniel Pach

Pojezierze Brodnickie z paszportem turystycznym

Zapraszamy w podróż po Kujawsko-Pomorskich Konstelacjach dobrych miejsc z „Paszportem Turystycznym”. W VI edycji „Paszportu” znaleźć można propozycje wycieczek, które układają się w ciekawe trasy – to właśnie nasze Kujawsko-Pomorskie Konstelacje dobrych miejsc. Od lipca co tydzień wspólnie z Kujawsko-Pomorską Organizacją Turystyczną prezentowaliśmy jedno z miejsc w regionie wartych odwiedzenia. Dziś ostatnia propozycja -zapraszamy na Pojezierze Brodnickie.

 

Pojezierze Brodnickie to kraina jezior, rzek i lasów – raj dla miłośników aktywnego wypoczynku „w pięknych okolicznościach przyrody”. Kręty nurt rzeki Drwęcy stanowi idealne miejsce do uprawiania kajakarstwa. Najcenniejsza część pojezierza chroniona jest przez Brodnicki Park Krajobrazowy, którego cały obszar wchodzi w skład Zielonych Płuc Polski – najczystszej i bogatej pod względem przyrodniczym części kraju. Brodnica to miasto z charakterystycznym trójkątnym rynkiem i krzyżacką spuścizną. Przy ruinach zamku zachowała się górującą nad miastem 54-metrowa wieża. Warto zejść do podziemi, by zwiedzić zamkowe piwnice pełne eksponatów przybliżających historię tego miejsca.

 

Górzno

Duże kompleksy leśne i malownicze krajobrazy – wzgórza, głębokie wąwozy i rozległe doliny. To charakterystyka Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. W tym urokliwym zakątku mieści się jedno z najmniejszych miast w Polsce – Górzno. To idealne miejsce dla poszukiwaczy skarbów – w końcu to polska stolica geocachingu. Ta międzynarodowa zabawa polega na szukaniu specjalnych skrytek za pomocą odbiornika GPS. Na łowców przygód czeka także park linowy. Położony na silnie nachylonym stoku dostarcza niezapomnianych wrażeń.

 

Pojezierze Brodnickie na kartach Paszportu Turystycznego (PDF)

 

Złota polska jesień to idealny czas na wypoczynek w „krainie stu jezior”, w ciszy i harmonii z naturą. Bogactwo leśnego runa z pewnością zadowoli grzybiarzy. Wsiądź na rower, wybierz się na spacer i odkrywaj uroki tego miejsca. Pojezierze Brodnickie to okolica pełna wrażeń. Wystarczy po nie przyjechać!

 

Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

29 września 2017 r.

 

Brodnica, fot. Kujawsko-Pomorska Organizacja TurystycznaDrwęca na Pojezierzu Brodnickim, fot. Daniel PachGórzno, fot. Daniel PachPojezierze Brodnickie, fot. Kujawsko-Pomorska Organizacja TurystycznaStado żurawi na Pojezierzu Brodnickim, fot. Daniel PachWieża w Brodnicy, fot. Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna